Allegro wprowadziło leasing

Opcję leasingu Allegro uruchomiło we współpracy z LeaseLinkiem, specjalizującym się w leasingu on-line.

Firmy, które mają w Allegro konto Firma mogą zdecydować się na leasing przedmiotów, których cena wynosi od 700 do 60 tys. zł brutto. Według zapowiedzi serwisu usługa zostanie wkrótce udostępniona wszystkim przedsiębiorcom, którzy korzystają ze zwykłych kont Allegro, a nawet tym nabywcom, którzy kupują bez rejestracji, jako tzw. “gość”.

Nabywca, niezależnie od tego w jakiej formie prowadzi działalność gospodarczą, może sfinansować zakupy w serwisie Allegro korzystając z pożyczki leasingowej (na okres od 3 do 18 miesięcy) lub leasingu operacyjnego  (od 18 do 48 miesięcy).

Według Allegro procedura leasingu trwa 10 minut (sprawdziliśmy, faktycznie rzecz odbywa się błyskawicznie) i można ją realizować przez całą dobę, niezależnie od pory i dnia tygodnia, bez zbędnego dostarczania wniosków, oraz informowania leasingodawcy o kondycji finansowej firmy. Aby skorzystać z opcji leasingu, wystarczy wybrać na Allegro opcję „Weź w leasing”. Nastąpi wówczas przekierowanie do aplikacji LeaseLink. Przedsiębiorcy od ręki otrzymają także decyzję kredytową oraz dokumenty umowy. Natomiast płatność dokończą całkowicie on-line w aplikacji LeaseLink – włącznie ze zdalnym zawarciem umowy, bez konieczności składania podpisów i oczekiwania na kuriera (w przypadku pożyczki leasingowej). Pewną niewygodą systemu jest fakt, że by poznać koszt pożyczki lub leasingu, trzeba najpierw określić cel zakupu i podać podstawowe dane firmy. Przy czym do niczego to jeszcze nie zobowiązuje. W każdym momencie można przerwać procedurę.