Apple w przyszłym miesiącu pokaże nowego, tańszego MacBooka Air?

Wieścią o tym, że w przyszłym miesiącu możemy spodziewać się nowego MacBooka Air podzielił się Ming-Chi Kuo, analityk w firmie KGI Securities, który już wielokrotnie dowiódł, że przekazywane przez niego informacje nie są wzięte z sufitu i większość z nich się sprawdza.
MacBook Air
MacBook Air

Zdaniem Kuo, nowa generacja laptopa Apple klasy entry-level, czyli “dla początkujących”  (o ile w przypadku Apple można mówić o takiej klasie) wyposażona w ekran o przekątnej 13 cali ma pojawić się na rynku już w przyszłym miesiącu, choć wcześniej mowa była o tym, że będzie to dopiero druga połowa tego roku.

Wszystkie informacje na temat nowego laptopa to jak na razie czyste spekulacje. Nowy Macbook Air być może będzie wyposażony w tzw. touch bar, czyli dotykowy pasek z dodatkowymi funkcjami, umieszczony nad klawiaturą. To element dotychczas zastrzeżony dla znacznie droższych laptopów z charakterystycznym logo na obudowie.

Macbook Pro z Touch Bar
Touch bar, czyli specjalny dotykowy pasek funkcyjny charakterystyczny jest dla MacBook Pro. Czy trafi do modelu Air? Według źródła wycieku to całkiem możliwe (fot. Apple).

Aktualnie podstawowy model MacBooka Air wyceniany jest w Polsce na oficjalnej stronie Apple na kwotę 4799 zł (ceny różnych konfiguracji znajdziecie też tutaj). Nawet jeżeli nowy Air okaże się zauważalnie tańszy, powiedzmy – o jedną czwartą, wciąż będzie kosztować kwotę, którą – przynajmniej w naszym kraju – trudno uznać za cenę właściwą dla komputerów klasy “entry-level”. | CHIP.