Autonomiczny pojazd Ubera zabił kobietę

Wypadek, w którym śmierć poniosła kobieta miał miejsce wczoraj ok. godziny 22 czasu miejscowego (czyli dziś ok. 6 nad ranem dziś czasu polskiego). O zdarzeniu pierwsza doniosła lokalna stacja telewizyjna ABC15 w Tempe. Miejsce wypadku to ruchliwe skrzyżowanie wielopasmowych ulic Mill Avenue i Curry Road. Pojazdy autonomiczne są często testowane w nocy, podczas burz i innych trudnych warunków atmosferycznych, aby nauczyć samochody samodzielnego poruszania się w różnych sytuacjach. Według Departamentu Policji Tempe, w momencie zdarzenia auto pracowało w trybie autonomicznym, niemniej za kierownicą pojazdu znajdował się kierowca. Był on jedynym człowiekiem w pojeździe, który był testowany i nie przewoził pasażerów. Ofiara wypadku, piesza, która przechodziła przez jezdnię w miejscu wypadku została potrącona przez autonomiczny pojazd. Jak podaje policja, 49-letnia Elaine Herzberg zmarła z powodu odniesionych obrażeń po przewiezieniu do szpitala.

Wypadek ten jest pierwszym znanym przypadkiem śmiertelnej kolizji pomiędzy pojazdem autonomicznym i pieszym. Wcześniej smiertelnym wypadkiem z pojazdem pracującym w trybie choćby częściowo autonomicznym było zdarzenie z udziałem kierowcy Tesli, który ignorując ostrzeżenia pokładowego systemu wjechał w ciężarówkę. W tamtym jednak przypadku, jak wykazało dochodzenie, winę ponosił kierowca, który za swoje nieodpowiedzialne zachowanie zapłacił najwyższą cenę ginąc na miejscu.

Co dokładnie było przyczyną dzisiejszego tragicznego wypadku, wykaże śledztwo prowadzone przez NTSB (National Transportation Safety Board). Rzecznik Ubera oświadczył: “Nasze serca łączą się w bólu z rodziną ofiary. W trakcie dochodzenia w pełni współpracujemy z władzami lokalnymi”. Pilotażowy program autonomicznego transportu Ubera został zawieszony. | CHIP

Wypadek Uber

Więcej:bezcatnews