Bieżnia dla zestawów VR

Kat VR, firma specjalizująca się w gadżetach dla użytkowników zestawów VR pokazała dzisiaj swój nowy produkt o nazwie Kat Walk Mini. Urządzenie działa przede wszystkim jako kontroler ruchu w grach, w których najczęściej sposób poruszania się nie jest naturalny. Twórcy uznali, że skoro na co dzień poruszamy się chodząc, to warto tę metodę przeszczepić do gier VR. Kat Walk Mini wygląda jak ruchoma bieżnia automatyczna, która działa nie w jednym, ale w każdym z możliwych kierunków. W efekcie chodząc sterujemy ruchem postaci, a przy okazji sami mamy nieco gimnastyki.
Bieżnia dla zestawów VR

Kat Walk Mini jest to zmniejszona, bardziej przyjazna dla domowego użytkownika wersja pierwotnego projektu Kat Walk VR Treadmill. Losy większego modelu, ufundowanego na Kickstarterze w 2015 roku nie są jednak związane ze szczególnym sukcesem.  Chociaż udało się wówczas twórcom urządzenia zebrać prawie 50 000 dolarów więcej niż wymagany do produkcji próg 100 000 dolarów, to mała liczba wspierających projekt użytkowników (ledwie 231) świadczy wyraźnie o małym zainteresowaniu tym urządzeniem. Wynikało to prawdopodobnie z faktu iż oryginalny projekt był po prostu duży, ciężki, nieporęczny, a użytkownik zmuszony byłby do wygospodarowania sporej przestrzeni na przechowywanie samego urządzenia.

Wersja Kat Walk Mini jest znacznie mniejsza, a tym samym sprawdzi się w warunkach domowych. Do zalet urządzenia należy zaliczyć też dość szeroką kompatybilność, bo chociaż jest ono prezentowane na filmiku promocyjnym wraz z zestawem PIMAX 8k, to w praktyce działa ono także ze Steam VR, HTC Vive, HTC Vive Pro i Oculus Rift. O sukcesie lub porażce urządzenia zadecydują jednak sami użytkownicy. Niestety producent nie podał jeszcze ceny, ani daty premiery. Prawdopodobnie firma uruchomi kampanię na Kickstarterze, by zyskać wsparcie dla tego projektu. A co wy sądzicie o takim urządzeniu do rozgrywek VR? | CHIP