CD Projekt Red otwiera biuro we Wrocławiu

Wrocław stolicą polskiej branży gier? Całkiem możliwe. CD Projekt Red, studio znane przede wszystkim z serii gier komputerowych “Wiedźmin” oraz z opartej o uniwersum stworzone przez Andrzeja Sapkowskiego karcianej gry “Gwint” otwierają biuro we Wrocławiu. To oczywiście “wkroczenie na terytorium” Techlandu (twórców m.in. “Dead Island” oraz “Dying Light”).

CD Projekt Red nie tyle wprowadza się do stolicy Dolnego Śląska, ile nabył wrocławskie studio Strange New Things. Dołączy ono do dwóch istniejących już zespołów CD Projekt Red — w Warszawie oraz Krakowie — by wraz z nimi pracować nad grą Cyberpunk 2077.

CD Projekt Red będzie miał swoje nowe biuro we Wrocławiu. Tym samym będzie to trzecie miasto, w którym znajdują się zespoły polskiego studia (fot. CD Projekt Red)

Wrocław to jedno z największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie miast w Polsce, z rozwiniętą sceną twórców gier i wieloma deweloperami z dużym doświadczeniem. Wierzę, że skala Cyberpunka, jak i naszych przyszłych projektów będzie magnesem dla tych, którzy chcieliby dołączyć do CD PROJEKT RED, ale chcą tworzyć gry we Wrocławiu powiedział Adam Kiciński, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej CD PROJEKT. Team, z którym startujemy ma imponujące doświadczenie, ale jestem przekonany, że we Wrocławiu jest jeszcze wiele talentów do odkrycia dodaje.

I chociaż cała sprawa związana jest z powstawaniem gry “Cyberpunk 2077” to przyznaję iż moja pierwsza myśl powędrowała w stronę zupełnie inną. Co jeśli po sukcesie “Wiedźmina” CD Projekt Red zdecydowałby się na stworzenie gry w oparciu o inną serię książek tego samego autora? Wrocław byłby wówczas wysoce inspirującym miejscem, by to zrobić.

Więcej:bezcatnews