Chuwi Hi9 Air – tablet z LTE

Tablety jeszcze nie odeszły na dobre. Tak przynajmniej się wydaje, jeśli prześledzimy ofertę chińskich producentów “elektroniki aliexpressowej”. Cześć z nich ma ambicje, by wejść także zachodnie rynki. Jedną z takich firm jest Chuwi, a nowy produkt tego producenta, model tablet Hi9 Air, wydaje się być całkiem interesującym urządzeniem. Głównie za sprawą wbudowanego modemu LTE cat 6, bowiem to właśnie uzależnienie od Wi-Fi wydaje się być jedną z poważniejszych bolączek większości tabletów.
Chuwi Hi9 Air – tablet z LTE

Ewentualny sukces urządzenia będzie uzależniony od ceny. Specyfikacja Chuwi Hi9 Air jest dość atrakcyjna, zwłaszcza obecność modemu LTE (fot. Chuwi)

Specyfikacja nowego tabletu Chuwi może nie olśniewa, ale z pewnością producent nie musi się jej wstydzić. Ekran, jedna z najważniejszych części urządzenia to 10,1-calowy, laminowany panel IPS  o rozdzielczości 2560 x 1600. Sercem tabletu jest natomiast procesor MediaTek Helio X20, czyli dziesięciordzeniowy układ zbudowany z trzech bloków. Pierwszy składa się z dwóch rdzeni Cortex A72 taktowanych 2,5 GHz i to one zapewniają dużą wydajność w krytycznych sytuacjach. Kolejny blok zawiera cztery rdzenie Cortex A53 taktowane 2 GHz, a ostatni składa się z kolejnych czterech A53, ale o częstotliwości już tylko 1,4 GHz. Taka konstrukcja wprawdzie nie jest w stanie rywalizować z najsilniejszymi Snapdragonami, ale zapewnia całkiem niezłą wydajność. Procesor w nowym tablecie Chuwi ma do dyspozycji 4 GB pamięci RAM. Dla użytkownika przewidziano 64 GB pamięci na dane.

Obecność Androida 8.0 Oreo powinna być już standardem w nowych tabletach i smartfonach. Niestety jest z tym różnie (fot. Chuwi)

Nowy tablet nie będzie przy tym wszystkim jednym z wielu nowych urządzeń opartych o stary system operacyjny. Hi9 Air ma pracować po kontrolą Androida 8.0 Oreo. Ponadto w Chuwi Hi9 Air wbudowano dwa aparaty cyfrowe: główny może pochwalić się rozdzielczością 13 MPix, podczas gdy przedni ma 5 MPix. Najlepszy tablet firmy wyposażono też w baterię o pojemności 8000 mAh. Premiera w rynkowa Hi9 Air w kwietniu. | CHIP