Chuwi Hi9 Air – tablet z LTE

Tablety jeszcze nie odeszły na dobre. Tak przynajmniej się wydaje, jeśli prześledzimy ofertę chińskich producentów „elektroniki aliexpressowej”. Cześć z nich ma ambicje, by wejść także zachodnie rynki. Jedną z takich firm jest Chuwi, a nowy produkt tego producenta, model tablet Hi9 Air, wydaje się być całkiem interesującym urządzeniem. Głównie za sprawą wbudowanego modemu LTE cat 6, bowiem to właśnie uzależnienie od Wi-Fi wydaje się być jedną z poważniejszych bolączek większości tabletów.

Ewentualny sukces urządzenia będzie uzależniony od ceny. Specyfikacja Chuwi Hi9 Air jest dość atrakcyjna, zwłaszcza obecność modemu LTE (fot. Chuwi)

Specyfikacja nowego tabletu Chuwi może nie olśniewa, ale z pewnością producent nie musi się jej wstydzić. Ekran, jedna z najważniejszych części urządzenia to 10,1-calowy, laminowany panel IPS  o rozdzielczości 2560 x 1600. Sercem tabletu jest natomiast procesor MediaTek Helio X20, czyli dziesięciordzeniowy układ zbudowany z trzech bloków. Pierwszy składa się z dwóch rdzeni Cortex A72 taktowanych 2,5 GHz i to one zapewniają dużą wydajność w krytycznych sytuacjach. Kolejny blok zawiera cztery rdzenie Cortex A53 taktowane 2 GHz, a ostatni składa się z kolejnych czterech A53, ale o częstotliwości już tylko 1,4 GHz. Taka konstrukcja wprawdzie nie jest w stanie rywalizować z najsilniejszymi Snapdragonami, ale zapewnia całkiem niezłą wydajność. Procesor w nowym tablecie Chuwi ma do dyspozycji 4 GB pamięci RAM. Dla użytkownika przewidziano 64 GB pamięci na dane.

Obecność Androida 8.0 Oreo powinna być już standardem w nowych tabletach i smartfonach. Niestety jest z tym różnie (fot. Chuwi)

Nowy tablet nie będzie przy tym wszystkim jednym z wielu nowych urządzeń opartych o stary system operacyjny. Hi9 Air ma pracować po kontrolą Androida 8.0 Oreo. Ponadto w Chuwi Hi9 Air wbudowano dwa aparaty cyfrowe: główny może pochwalić się rozdzielczością 13 MPix, podczas gdy przedni ma 5 MPix. Najlepszy tablet firmy wyposażono też w baterię o pojemności 8000 mAh. Premiera w rynkowa Hi9 Air w kwietniu. | CHIP