Dell ma interesującą promocję dla graczy

Nowy “Grabonament”, podobnie jak i poprzednie edycje, organizowany jest we współpracy ze sklepem internetowym Muve.pl. Jednak w tym roku z pomocą przyszedł także znany producent akcesoriów gamingowych: Roccat. Oferta jest dość ciekawa i z pewnością może pomóc w dokonaniu wyboru laptopa do gier. Trzeba się jednak śpieszyć, promocja trwa od 1 do 18 marca.
Dell ma interesującą promocję dla graczy

Ubiegłoroczna edycja promocji polegała na dołączeniu pakietów gier do laptopów. Tegoroczna zaś jest zdecydowanie bardziej złożona i wymaga kilku słów wyjaśnienia. Dell oferuje wszystkim osobom, które do 18 marca 2018 roku zakupią laptopa gamingowego Dell Inspiron 7577, Dell Inspiron 7567, Dell Inspiron 5577 lub Alienware, pakiet trzech dowolnych tytułów ze sklepu Muve.pl (o wartości do 249,90 zł każdy, również tych w preorderze) oraz akcesoria dla graczy w postaci podkładek, myszek i słuchawek firmy ROCCAT. Zasady są podobne do ofert operatorów telefonii komórkowej: trzy różne poziomy promocji: “Grabonament S”, “Grabonament M” oraz “Grabonament L”. Oznacza to, że wartość bonusów jest nierozerwalnie związana z ceną samego laptopa.

Najtańszy z pakietów ma wartość około 810 złotych: 750 zł w grach i 60 zł w sprzęcie (fot. Dell)

Grabonament S, “najtańszy” z pakietów, dołączony jest do laptopów w cenie do 4599 zł i zawiera: 3 kody (po jednym na miesiąc) na gry z katalogu Digital Muve.pl. Cena żadnej z gier nie może przekraczać 249,99 zł. Dodatkowo otrzymamy podkładkę pod myszkę Roccat Taito Control.

Średni pakiet ma łączną wartość około 1120 zł: 750 zł w grach oraz 370 zł w sprzęcie (fot. Dell)

Grabonament M, czyli “średni, dołączony jest do laptopów w przedziale cenowym od 4600 do 5999 zł i zawiera: 3 kody na gry działające na tej samej zasadzie co w “Grabonamencie S” oraz podkładkę pod myszkę Roccat Kanga i myszkę Roccat Kone Pure – Optical Owl-Eye.

Wartość największego pakietu to ponad 1500 złotych. Połowa w grach, połowa w sprzęcie. Wprawdzie wymaga zakupu dość drogiego laptopa, ale wartość pakietu i tak robi wrażenie (fot. Dell)

Grabonament L, dołączany jest do laptopów z wyższej półki, kosztujących 6000 zł i powyżej. Zawiera także 3 kody na gry oraz podkładkę pod myszkę Roccat Kanga XXL, myszkę Roccat Kone AIMO i słuchawki Roccat Khan PRO.

Oczywiście, by wziąć udział w promocji trzeba wydać niemałą kwotę na samego laptopa, ale jeśli planujemy i tak zakup nowego komputera oraz wyposażenia swojego stanowiska do grania, to  propozycja Della wydaje się dość sensowna. Uwagę zwraca dość wysoki stosunek wartości dodatków do ceny samego laptopa. Najszerszy pakiet zapewnia nam bonusy o łącznej wartości przekraczającej 1500 złotych (czyli około 1/4 ceny komputera).

Wśród laptopów objętych promocją znajdują się między innymi gamingowy Inspiron 15 z serii 7000, z procesorami Intel Core i7 i układami graficznymi GeForce GTX 1050Ti. Model ten może pochwalić się także (w niektórych konfiguracjach) wyświetlaczem o rozdzielczości 4K UHD. Ci, którzy oczekują natomiast najbardziej wydajnych podzespołów mogą rozważyć zakup laptopa Alienware 17. W środku aktualnej edycji tego modelu znajdziemy procesory Intel Core i7 generacji 7, 16GB pamięci RAM oraz kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1070. W praktyce przekłada się to na płynne działanie właściwie każdej gry obecnej na rynku.

Mysz Roccat Kone AIMO z najwyższego pakietu to dość efektownie prezentujący się model (fot. Roccat)

Przyjrzyjmy się dodatkom sprzętowym oferowanym w ramach “Grabonamentu”. Te pochodzą od niemieckiej firmy Roccat, więc na jakość tychże narzekać raczej się nie da. Na szczególną uwagę zasługuje mysz Roccat Kone Pure Owl-Eye. Z zewnątrz wygląda tak samo jak dobrze znany model Pure, z podobnie wyprofilowanym pod prawą dłoń kształtem. To co wyróżnia tę wersję to sensor Owl-Eye. Mimo iż posiada on maksymalną rozdzielczość na poziomie aż 12 000 DPI, to jest on jednocześnie zoptymalizowany do działania w bardziej typowych rozdzielczościach, czyli w przedziale od 400 do 3000 DPI. Mysz dostępna w najwyższym pakiecie, czyli Roccat Kone AIMO, korzysta z tego samego sensora, różni się jednak wzornictwem oraz podświetleniem.

Promocja obowiązuje na Dell.pl oraz u partnerów amerykańskiego producenta: Komputronik, MediaExpert, Media Markt, RTVEuroAGD, Saturn, Sferis oraz X-kom. | CHIP