Dysk Google będzie lepiej zorganizowany dzięki SI

Do tej pory w sekcji “Udostępnione dla mnie” w Dysku Google widniała chronologiczna lista dokumentów. Po aktualizacji nad listą pojawią się panele szybkiego dostępu do plików osób, które ostatnio coś nam udostępniły. W miejscu tym zobaczymy m.in. dokumenty, które były też ostatnio komentowane czy edytowane. Sztuczna inteligencja Google ma trafnie przewidywać, które dokumenty będą nam najbardziej potrzebne i sprawiać, że będą one bardziej widoczne w aplikacji. Im dłużej będziemy korzystać z Dysku, tym lepiej będą działały algorytmu uczenia maszynowego, a wyszukiwanie plików przestanie być problematyczne.

Biorąc pod uwagę, że indywidualny użytkownik nie udostępnia dużej liczby plików, funkcja przyda się głównie zespołom, które regularnie pracują nad wieloma dokumentami równocześnie. I to właśnie dlatego firmy korzystające z pakietu G Suite jako pierwsze otrzymają dostęp do tej funkcji w ciągu nadchodzących tygodni.

Google rozwija prężnie swoją sztuczną inteligencję na wielu polach. Ostatnio pisaliśmy o algorytmie, który potrafi wycinać tło z wideo w czasie rzeczywistym, a także o programie Google Brain, który potrafi już samodzielnie pisać notki o charakterze encyklopedycznym.

SI usprawni organizację udostępnionych dokumentów (fot. Google Blog)
Więcej:bezcatnews