Elon Musk ma szansę zarobić, dzięki Tesli, 50 miliardów dolarów

Elon Musk już teraz jest na liście 100 najbogatszych ludzi na świecie. 46-letni, pochodzący z RPA, miliarder, przedsiębiorca i wynalazca w jednym – jest właścicielem ponad 20% akcji Tesli. Według Sky News, w ciągu najbliższej dekady Musk, dzięki tej firmie, zarobi 50 miliardów dolarów – będzie musiał zrobić jednak wiele, by zaczęła przynosić odpowiednie dochody. Funkcjonuje na rynku od 15 lat, a nie miała jeszcze pełnego roku z całkowitym zyskiem netto.
Elon Musk ma szansę zarobić, dzięki Tesli, 50 miliardów dolarów

Potrzebny jest wzrost wartości Tesli do 650 miliardów dolarów oraz zwiększenie jej rentowności. Osiągnięcie tych założeń sprawiłoby, że przedsiębiorstwo stałoby się, przynajmniej według obecnych statystyk, czwartą największą firmą w USA, a Musk znalazłby się w ścisłej czołówce najbogatszych ludzi świata.

Antonio Gracias, jeden z członków rady nadzorczej Tesli, zaznacza:

– Wierzymy, jako rada nadzorcza i zespół wykonawczy, że te cele możemy osiągnąć. Warto spojrzeć na specyfikę Tesli oraz to, co zdołaliśmy osiągnąć do tej pory.

Mem wprawdzie już nie najnowszy, ale dobrze oddaje podejście Muska do rzeczywistości (fot. Imgur)

Gracias przypomina, że według planu z 2012 roku Elon Musk miał zwiększyć wartość giełdową firmy – i faktycznie, od tego czasu kapitalizacja Tesli wzrosła 17-krotnie, przekraczając w zeszłym roku 50 miliardów dolarów. Jednocześnie właściciel przedsiębiorstwa nie ma w żaden sposób zagwarantowanych pieniędzy dla siebie, żadnej pensji, premii itd. Zatem zyski wynalazcy będą uzależnione wprost od sukcesu firmy. | CHIP