Fortnite pojawi się na urządzeniach mobilnych z iOS-em i Androidem

Użytkownicy iOS-a mogą wziąć udział w testach wersji mobilnej.

Bardzo interesującym rozwiązaniem jest możliwość grania z osobami korzystającymi z różnych platform. Producent „Fortnite”, firma Epic Games twierdzi, że przyszłością są gry wieloplatformowe, w które można grać w taki sam sposób na smartfonie, konsoli czy komputerze PC. Twórcy gry poinformowali też w komunikacie, że współpracują z Microsoftem nad wprowadzeniem nowych funkcji także na Xboxie. Do testów wersji „Fortnite” na iOS-a można zapisać się na stronie gry, albo otrzymać zaproszenie od kogoś, kto już ma wersję mobilną.

„Fortnite” działa na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PC i Mac. Rozszerzenie wspieranego sprzętu i systemów operacyjnych o urządzenia mobilne może jeszcze bardziej zagrozić pozycji „PlayerUnknown’s Battlegrounds”. Zwłaszcza, że gra firmy Epic Games jest bezpłatna i staje się coraz bardziej popularna wśród graczy, co widać w statystykach platformy Twitch.

„Fortnite” trafi niedługo na urządzenia mobilne (graf. Epic Games)

Gry typu battle royale to w istocie wariacja na temat klasycznych strzelanek. W przeciwieństwie jednak do innych FPS-ów, w „Fortnite” rozpoczynamy grę bez broni, którą musimy sami zdobyć. Początek historii zaczyna się od zrzucenia z samolotu 100 bezbronnych osób na bezludną wyspę, wygrywa ten, kto przetrwa.

„Fortnite” w ostatnich 30 dniach był najpopularniejszą grą w serwisie Twitch (graf. CHIP)

Pomysł na taki typ rozgrywki po raz pierwszy pojawił się w 1996 roku w książce „Battle Royale” autorstwa japońskiego pisarza science-fiction Koushuna Takamiego. W 2000 roku powstał film na podstawie książki. Inspiracje prozą Takamiego odnajdujemy nie tylko w grach, które wykorzystują motywy z „Battle Royale”, ale również w popularnej serii książek i filmów pt. „Igrzyska Śmierci”. | CHIP