Goclever Comfort Cleaner, czyli autonomiczny odkurzacz za 279 zł

Comfort Cleaner w przeciwieństwie do konkurencyjnych urządzeń jest czworokątny, a nie okrągły, dzięki czemu może on docierać również w krawędzie podłóg przy narożnikach. Antypoślizgowe koła pozwalają odkurzaczowi na sprawne poruszanie się po różnego typu powierzchniach: gładkich płytkach, parkietach, panelach, wykładzinach czy dywanach z krótkim włosem. Odpadki zbierane są do pojemnika o pojemności 300 ml, który zdaniem producenta wystarczy do posprzątania kawalerki lub dużego pokoju.
goclever comfort cleaner
goclever comfort cleaner

comfort cleaner
W komplecie znajdziemy 4 boczne szczotki na wymianę oraz 2 ściereczki (fot. Goclever)

Jak przystało na inteligentne urządzenia Comfort Cleaner został wyposażony w czujnik zderzeniowy oraz czujniki identyfikujące schody, dzięki czemu nie istnieje obawa, że odkurzacz spadnie z wysokości. Sterowanie jest zautomatyzowane – wystarczy wcisnąć przycisk na obudowie oraz ustalić czas pracy (45 lub 100 minut), by urządzenie rozpoczęło pracę. Niestety nie znajdziemy tu opcji zdalnego sterowania pilotem, ale za to odkurzacz ma inną ciekawą funkcję. Za sprawą pojemnika na wodę oraz ściereczki dołączonej do zestawu może pełnić rolę automatycznego mopa.

Urządzenie cechuje ponadto moc ssania wynosząca 800 Pa oraz bateria o pojemności 2600 mAh, która pozwala na 2 godziny pracy. Czas ładowania Comfort Cleanera to również 2 godziny. Nie da się ukryć, że jednym z największych atutów jest cena odkurzacza – 279 zł to niewiele, gdy porówna się to z liderem na rynku iRobotem od Roomby czy Xiaomi Mija RoboRock. Oby tylko cena nie okazała się jedyną zaletą urządzenia Goclever. | CHIP