Nietypowy komputer biznesowy HP

Wprawdzie Elite Slice for Meeting Rooms G2 ma nieco przydługą nazwę, jest jednak całkiem interesującym urządzeniem, zarówno ze względu na nietypowa formę, jak i przeznaczenie. Podczas targów HP pochwaliło się także nowym 55-calowym monitorem konferencyjnym 4K HP LD5512.
Nietypowy komputer biznesowy HP

Sercem komputera może być, do wyboru, procesora Intel Core i3 lub i5 generacji 7. Urządzenie obsługuje 8 GB pamięci DDR4 RAM. Nośnikiem danych jest SSD o pojemności od 128 do 256 GB.

Niewielka forma ma pomóc komputerowi wtopić się w otoczenie (fot. HP)

Komputer ma formę mini PC, wyposażonego w liczne porty, w tym trzy wyjścia wideo. A ponieważ jego naturalnym środowiskiem mają być sale konferencyjne, to musi być nie tylko ładny, ale i zgrabny, czyli niewielki. I faktycznie taki jest.

Obsługę komputera ułatwia opcjonalny kontroler Center of Room Control z 12,3-calowym ekranem dotykowym (odpornym na odciski palców), o szerokim kącie widzenia. Kontroler ułatwia zarządzanie połączeniami konferencyjnymi i zawiera czujnik HP Presence Sensor, który wykrywa wejście do pokoju kolejnego uczestnika spotkania. Ekran nie jest on na stałe przymocowany do komputera, może być więc przekazywany między osobami prowadzącymi prezentację.

Pomocniczy ekran ma za zadanie ułatwiać korzystanie z komputera przez kilka osób jednocześnie (fot. HP)

Klienci mówili nam, że technologia konferencyjna powinna być łatwa we wdrożeniu i zarządzaniu, bezpieczna dla poufnych informacji, a przede wszystkim intuicyjna w użytkowaniu – powiedział Benoit Bonnafy, wiceprezes działu HP Business Personal Systems na region EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka) – Współpraca to niezwykle ważne narzędzie we współczesnych firmach, a celem HP jest projektowanie urządzeń takich jak HP Elite Slice for Meeting Rooms, które są proste i użyteczne.

Oczywiście, jak na komputer do specyficznych, biznesowych zastosowań przystało nowy model HP obsługuje Skype Room Systems.

Niewielki komputer, ale portów wystarczająco dużo. Nowa maszyna HP z pewnością nadaje się do sal konferencyjnych (fot. HP)

Urządzenie ma wbudowany głośnik o maksymalnej głośności 90 dBa oraz mikrofon, który wychwytuje dźwięki z odległości do pięciu metrów. Ten ostatni korzysta z technologii HP Noise Cancellation, tłumiącej niepożądane dźwięki z otoczenia. Dodatkiem jest tu trójkolorowy wskaźnik, który pokazuje poziom głośności oraz wyciszenie. Aby ograniczyć liczbę kabli, HP Elite Slice for Meeting Rooms SRS został wyposażony w moduł bezprzewodowej transmisji wideo.

HP Elite Slice for Meeting Rooms G2 jest częścią zapowiedzianego we wrześniu zeszłego roku, rozwijającego się systemu rozwiązań HP, przeznaczonych do używania przez jednocześnie wiele osób. Należy do niego także zaprezentowany wraz z Elite Slice monitor HP LD5512 4K Large Format Display. To duży, 55-calowy monitor, który zastąpi z powodzeniem popularny komplet projektor + ekran, wymuszający zazwyczaj konieczność zaciemnienia pomieszczenia. HP LD5512 to ekran o wysokiej rozdzielczości 4K z opcjami łączności oraz wbudowanymi głośnikami do wideokonferencji.

Ten komplet niestety nie będzie tani. HP Elite Slice for Meeting Rooms G2 znajdzie się w sprzedaży już w kwietniu i kosztować ma ok. 6500 złotych, a cena monitora HP LD5512 została określona na 4400 zł. | CHIP