IEM dzień drugi: rozgrywki StarCrafta II, Heroes of the Storm i CS:GO

Artur “Nerchio” Bloch i Mikołaj “Elazer” Ogonowski nie wyszli ze swoich grup w turnieju “StarCrafta II”. Do fazy pucharowej przeszli Koreańczycy oraz zwycięzca grupy C, fiński zawodnik Joona “Serral” Sotala, który pokonał wszystkich przeciwników. Zagra on w ćwierćfinale. Faza pucharowa “StarCrafta II” rozpocznie się o 12:00 i można ją oglądać w serwisie Twitch.tv.
mde

mde

W turnieju “StarCrafta II” pozostał tylko jeden gracz spoza Korei Południowej (graf. Liquipedia)

Możemy natomiast jeszcze kibicować Polakom w turnieju “Heroes of the Storm”. Team Zealot zagra w drabince przegranych i ma jeszcze szansę na awans do finału. W zespole  Zealots gra dwóch naszych reprezentantów. Są to Adrian  “adrd” Wójcik i Maksym “Mopsio” Szczypa. Ich rozgrywka rozpocznie się ok. 16:40 i można ją obserwować w internecie.

Zespół Zealots, w tym dwóch polskich zawodników, zagra w turnieju “Heroes of the Storm” (graf. Liquipedia)

W sobotę o 15:00 rozpoczną się półfinały turnieju “Counter Strike: Global Offensive”. Zmierzą się w nich zespoły Astralis i FaZe Clan. W drugim półfinale zagrają Fnatic z Team Liquid. Rozgrywki można śledzić na oficjalnym kanale ESL.

Dziś zostaną rozegrane półfinały “CS:GO” (graf. Liquipedia)

Pomimo słabych występów Polaków, publiczność jak zwykle nie zawodzi. Na trybunach panuje przyjazna atmosfera, a kibice dopingują wszystkich zawodników i wszystkie zespoły, dobrze przy tym się bawiąc. Trudno się więc dziwić, że to właśnie w Katowicach organizowane są finały “Intel Extreme Masters”, czyli mistrzostwa świata w sportach elektronicznych. | CHIP

Publiczność w katowickim Spodku jak zwykle nie zawodzi (fot. Jacek Tomczyk/CHIP)