IEM dzień drugi: rozgrywki StarCrafta II, Heroes of the Storm i CS:GO

Fot. jacek-tomczyk/chip
Adrian Wójcik i Maksym Szczypa z zespołu Zealots zagrają w turnieju "Heroes of the Storm", w którym pula nagród wynosi 100 tysięcy dolarów. Niestety, Polacy odpadli już z zawodów "StarCrafta II" i "Counter Strike: Global Offensive".

Artur „Nerchio” Bloch i Mikołaj „Elazer” Ogonowski nie wyszli ze swoich grup w turnieju „StarCrafta II”. Do fazy pucharowej przeszli Koreańczycy oraz zwycięzca grupy C, fiński zawodnik Joona „Serral” Sotala, który pokonał wszystkich przeciwników. Zagra on w ćwierćfinale. Faza pucharowa „StarCrafta II” rozpocznie się o 12:00 i można ją oglądać w serwisie Twitch.tv.

W turnieju „StarCrafta II” pozostał tylko jeden gracz spoza Korei Południowej (graf. Liquipedia)

Możemy natomiast jeszcze kibicować Polakom w turnieju „Heroes of the Storm”. Team Zealot zagra w drabince przegranych i ma jeszcze szansę na awans do finału. W zespole  Zealots gra dwóch naszych reprezentantów. Są to Adrian  „adrd” Wójcik i Maksym „Mopsio” Szczypa. Ich rozgrywka rozpocznie się ok. 16:40 i można ją obserwować w internecie.

Zespół Zealots, w tym dwóch polskich zawodników, zagra w turnieju „Heroes of the Storm” (graf. Liquipedia)

W sobotę o 15:00 rozpoczną się półfinały turnieju „Counter Strike: Global Offensive”. Zmierzą się w nich zespoły Astralis i FaZe Clan. W drugim półfinale zagrają Fnatic z Team Liquid. Rozgrywki można śledzić na oficjalnym kanale ESL.

Dziś zostaną rozegrane półfinały „CS:GO” (graf. Liquipedia)

Pomimo słabych występów Polaków, publiczność jak zwykle nie zawodzi. Na trybunach panuje przyjazna atmosfera, a kibice dopingują wszystkich zawodników i wszystkie zespoły, dobrze przy tym się bawiąc. Trudno się więc dziwić, że to właśnie w Katowicach organizowane są finały „Intel Extreme Masters”, czyli mistrzostwa świata w sportach elektronicznych. | CHIP

Publiczność w katowickim Spodku jak zwykle nie zawodzi (fot. Jacek Tomczyk/CHIP)
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.