Kinguin wypuścił kryptowalutę

Inwestorzy mogą w ramach Initial Coin Offering kupić tokeny kryptowaluty, zanim znajdzie się ona na giełdach wymiany. W wywiadzie dla Business Insider, CEO firmy Viktor Romaniuk powiedział:

Na początku będą dostępne w jeden sposób: przez tzw. bezpośrednią sprzedaż ICO na naszej stronie. By wziąć w niej udział, trzeba jedynie przejść tzw. proces KYC i jeśli weryfikacja okaże się pozytywna, trzeba wówczas przelać pieniądze i otrzyma się tokeny. Pierwsza runda rusza 30 marca, będzie to limitowana ilość, przeznaczona przede wszystkim dla inwestorów i tzw. early adopters. Ta kampania potrwa do 30 kwietnia. Już mamy wsparcie osób z największych funduszy w Europie, z firm doradczych, które zainwestowały w nasze ICO.

Firma chce zachować 50 proc. tokenów i z pomocą podaży kontrolować cenę własnej kryptowaluty. Natomiast dla użytkowników korzystanie z kryptowaluty Kinguina będzie łączyć się przede wszystkim z niższymi cenami gier i dostępem do wyjątkowych funkcji serwisu. 

Pierwsze wiadomości o potencjalnym ICO Kinguina pojawiły się już w sierpniu 2017 roku. Więcej konkretów padło przy okazji konferencji byłej minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej, ale oficjalnie potwierdzono je dopiero w marcu 2018 r.