MWC: LG G7 jednak wypatrzony

Po kilku dniach toczących się w Barcelonie targów MWC zaryzykuję stwierdzenie, że większość producentów uciekła przed premierą Samsunga Galaxy S9. Flagowców, póki co, zobaczyliśmy niewiele. Jednym z wielkich nieobecnych jest LG i jego najnowszy model G7. Premiera tego smartfonu ma mieć miejsce prawdopodobnie latem tego roku. Pojawiły się nawet pogłoski o rezygnacji koreańskiego producenta z tego smartfonu. Tymczasem LG G7 pojawił się na targach w Barcelonie. Tylko nieoficjalnie i incognito.
MWC: LG G7 jednak wypatrzony

Podobnie jak wiekszość nowych telefonów LG G7 ma dość wąskie ramki ekranu (fot. ynetnews/Guy Levy)

Telefon zauważył izraelski dziennikarz z serwisu Ynetnews. Smartfon nie został wprawdzie nazwany G7, a Neo, ale nie ma większej wątpliwości jaki w istocie jest to model. 6-calowy smartfon o ekranie otoczonym wąskimi ramkami, lekko wygiętym na bokach, o rozdzielczości 3120 x 1440, co daje tę samą proporcję co w iPhone X czyli 19,5:9. Łatwo wyliczyć, że gęstość upakowania pikseli jest mniej więcej taka sama jak we flagowcu Samsunga: 572 ppi. W S9 jest to 570 ppi.

Tył telefonu wygląda skromnie. Wyraźnie też widać, że robiący to zdjęcie dziennikarz nie był pierwszym, który sięgnął po ten telefon. Odcisków palców jest na nim mnóstwo. (fot.ynetnews/Guy Levy)

Wewnątrz LG G7 znalazł się Snapdragon 845 (co nie powinno być zaskakujące we flagowcu, który ma pojawić się jeszcze w tym roku). Poza tym, jak wynika z informacji uzyskanych na MWC pojawią się dwie wersje tego modelu. Pierwsza, będzie mieć 4 GB RAM i 64 GB pamięci na dane. Druga, wyposażona będzie w 6 GB RAM i 128 GB pamięci na dane.

https://youtu.be/lekpMZp2o6Q

Aparaty w nowym smartfonie to 8 MPix moduł przedni oraz dwa aparaty tylne po 16 MPix każdy. Podwójny, główny, moduł fotograficzny może pochwalić się wysoką jasnością f/1.6 oraz optyczną stabilizacją obrazu. Czytnik linii papilarnych umieszczono pod aparatami. Bateria w LG G7 ma 3000 mAh pojemności. | CHIP