Netflix zapowiedział nowy film i serial science-fiction

Netflix wyraźnie lubi fantastykę naukową, bo regularnie powiększa portfolio filmów i seriali związanych z tym gatunkiem. Po bardzo dobrej “Anihilacji” i “Czarnym Lustrze” już wkrótce będziemy mogli obejrzeć dwa kolejne dzieła SF.
the titan netflix
the titan netflix

Pierwszym z nich jest pełnometrażowy film “The Titan”, który opowie historię żołnierzy poddawanych eksperymentalnemu treningowi przygotowującemu ich do kolonizacji Tytana, księżyca Saturna. Fabuła prezentuje dość standardową dla tego nurtu przyszłość, w której zasoby Ziemi ulegają wyczerpaniu, a jedyną nadzieją na przetrwanie ludzkości jest wysłanie jej w kosmos. Ponieważ warunki panujące na Tytanie nie są ludziom przyjazne, naukowcy postanawiają zawczasu przeprowadzić przyspieszoną ewolucję członków załogi. Aż nadto oczywiste jest, że nie wszystko przebiegnie zgodnie z planem.

Za scenariusz odpowiadają Arash Amel (“Grace, księżna Monako”) i Max Hurwitz (“Manhunt: Unabomber”). Reżyserem filmu jest Lennart Ruff, młody niemiecki twórca, który ma na koncie wyłącznie niszowe produkcje (“Nocebo”, “Hope”, “Life is easy”). Uwagę widzów mają przykuć nie tylko efekty wizualne, ale też gwiazdy doskonale znane kinomanom – Sam Worthington (“Avatar”, “Manhunt: Unabomber”), Taylor Schilling (“Orange is the new black”) oraz Nathalie Emmanuel (“Gra o Tron”).

“The Nightflyers”, zobaczymy również w tym roku, choć Netflix nie podał jeszcze dokładnej daty premiery. Serial będzie nawiązywał do opowiadania “Wędrowcy” autorstwa George’a R.R.Martina (autora m.in. “Gry o Tron” i świetnie znanego fanom SF opowiadania “Piaseczniki”), które zabiera czytelników w jeszcze odleglejszą przyszłość, dokładnie na dzień przed zagładą Ziemi. Aby jej zapobiec, grupa naukowców wyrusza na wyprawę najnowocześniejszym statkiem w całej galaktyce, tytułowym Nightflyerem, by dotrzeć do tajemniczego, obcego statku kosmicznego. W trakcie lotu dochodzi jednak do nieoczekiwanych incydentów, a sam statek okazuje się być sztuczną inteligencją.

W serialu zobaczymy m.in. Gretchen Mol (“Zakazane imperium”, Eoin Macken (“The Night Shift”), Davida Ajala (“Szybcy i Wściekli 6”). Za scenariusz odpowiada Jeff Buhler (“Nocny pociąg z mięsem”). Warto zauważyć, że nie będzie to pierwsza ekranizacja tego opowiadania. W 1987 roku powstał film “Nocni najeźdźcy” w reżyserii Roberta Collectora. | CHIP