Nie weźmiemy udziału w finałach turnieju WESG w Szanghaju

Fot. WESG
Michał "Xeno" Kaczorowski przegrał w ćwierćfinale rozgrywanego w Chinach turnieju "Hearthstone'a" z Japończykiem Posesi podczas World Electronic Sports Games. W ćwierćfinałach rozgrywek "StarCrafta II" i "CS:GO" odpadli z kolei Mikołaj "Elazer" Ogonowski i zespół AGO Gaming.

Turniej World Electronic Sports Games organizowany jest po raz drugi przez chiński holding Alibaba Group. Finały rozgrywek gier „Dota 2”, „Counter Strike: Global Offensive”, „Hearthstone” i „StarCraft II” potrwają w Szanghaju do niedzieli. Niestety, wszyscy nasi reprezentanci już odpadli. Polacy kibicowali w ćwierćfinałach Michałowi „Xeno” Kaczorowskiemu w turnieju „Hearthstone’a”, Mikołajowi „Elazerowi” Ogonowskiemu w „StarCrafcie II” i zespołowi AGO Esports w rozgrywkach „CS:GO”.

Polski zespół AGO Esports odpadł w ćwierćfinale turnieju „CS:GO” podczas WESG (graf. Liquipedia)

Drużyna AGO Esports odpadła w ćwierćfinale turnieju „CS:GO”. Po zażartej walce z reprezentacją Rosji, dowodzoną przez Dmitrija „hoocha” Bogdanowa, Polacy musieli pogodzić się z porażką 1:2. Walka była jednak bardzo wyrównana i niewiele zabrakło, by polska drużyna wzięła udział w półfinale prestiżowych rozgrywek. Rosjanie zagrają dziś o 17:30 w półfinałowym meczu z tureckim zespołem Space Soldiers. W drugim półfinale szwedzki Fnatic wygrał z brazylijskim Team One i o 4:00 w nocy czasu polskiego zagra w finale o równowartość 2,7 miliona zł (800 tysięcy dol.).

W ćwierćfinale turnieju „StarCrafta II” odpadł również Mikołaj „Elazer” Ogonowski (graf. Liquipedia)

W ćwierćfinałowym meczu szczęścia zabrakło Michałowi „Elazerowi” Ogonowskiemu, który w turnieju „StarCrafta II” trafił na Kima „Classic” Doh Woo. Ten koreański zawodnik grający protossem zajął drugie miejsce w światowych finałach IEM rozegranych na początku marca w Katowicach, a teraz wynikiem 1:3 pokonał polskiego zerga. W półfinale Classic, zmierzy się ze swoim rodakiem Parkiem „Dark” Ryung Woo. Natomiast inny Koreańczyk, grający terranem Cho „Maru” Seong Ju zmierzy się z Finem Jooną „Serral” Sotalem, odkryciem katowickich rozgrywek.

Zawodnicy „Doty 2” zmierzą się o 3:00 w nocy o równowartość 2,7 miliona złotych (graf. Liquipedia)

W półfinałach „Doty 2” narodowy zespół Rosji zmierzy się z reprezentantami Grecji. W drugim półfinale Chińczycy z zespołu Rock.Y przegrali z brazylijskim paiN Gaming. Finał „Doty 2” rozpocznie się w nocy z soboty na niedzielę o 3:00 czasu polskiego. Godzinę później, również o 800 tysięcy dolarów (około 2,7 miliona złotych) zawalczą zwycięzcy półfinałów rozgrywek „CS:GO”. Warto zaznaczyć, że w tym roku nowością są turnieje zorganizowane dla pań w „CS:GO” i „Hearthstone” z nieco niższymi pulami nagród. Odpowiednio 170 i 51 tysięcy dolarów (równowartość ok. 580 tysięcy i 175 tysięcy złotych). | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.