W pierwszym polskim serialu Netflixa wystąpi Robert Więckiewicz

Robert Więckiewicz wcieli się w rolę skompromitowanego oficera śledczego, natomiast Maciej Musiał w pełnego ideałów studenta prawa. Główni bohaterowie wspólnie odkryją spisek, który zmienił bieg historii Polski i sprawił, że w 2003 r. w dalszym ciągu trwa zimna wojna. Odkrycie dokonane przez bohaterów może spowodować rewolucję, więc rządzący nie cofną się przed niczym, by zachować ją w tajemnicy. W obsadzie zobaczymy także Michalinę Olszańską, Andrzeja Chyrę, Zofię Wichłacz, Mirosława Zbrojewicza, Ewę Błaszczyk, Wojciecha Kalarusa, Edytę Olszówkę i Agnieszkę Żulewską.
netflix 1983
netflix 1983

Zdjęcia do serialu już ruszyły. W “1983” zagrają m.in. Warszawa, Wrocław i Lublin. Część akcji będzie też toczyć się na Śląsku. Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long. Za produkcję odpowiadają firmy The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company. Producentami wykonawczymi serialu są Frank Marshall (“Jurrasic World”, “Jason Bourne”) i Robert Zotnowski (“House of Cards”), a także polski producent Andrzej Besztak,  Maciej Musiał i Agnieszka Holland. Reżyserkami ośmioodcinkowego sezonu są nominowana do Oscara Agnieszka Holland i Kasia Adamik oraz Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska.

-Mamy w Polsce znakomitych aktorów, reżyserów, operatorów, scenografów, kostiumografów, kompozytorów i bardzo utalentowane ekipy filmowe. Jestem przekonana, że wzbogacimy kolekcję oryginalnych seriali Netflix o niezwykle wartościowy tytuł – mówi Agnieszka Holland.

“1983” zadebiutuje w tym roku na platformie Netflix. Dokładna data premiery nie została jeszcze podana. | CHIP