netflix 1983

W pierwszym polskim serialu Netflixa wystąpi Robert Więckiewicz

W tym roku abonenci platformy Netflix będą mogli obejrzeć produkcję o alternatywnej historii Polski, w której Mur Berliński nigdy nie upadł. W serialu pt. "1983" zobaczymy doskonałych polskich aktorów m.in. Roberta Więckiewicza i Macieja Musiała.

Robert Więckiewicz wcieli się w rolę skompromitowanego oficera śledczego, natomiast Maciej Musiał w pełnego ideałów studenta prawa. Główni bohaterowie wspólnie odkryją spisek, który zmienił bieg historii Polski i sprawił, że w 2003 r. w dalszym ciągu trwa zimna wojna. Odkrycie dokonane przez bohaterów może spowodować rewolucję, więc rządzący nie cofną się przed niczym, by zachować ją w tajemnicy. W obsadzie zobaczymy także Michalinę Olszańską, Andrzeja Chyrę, Zofię Wichłacz, Mirosława Zbrojewicza, Ewę Błaszczyk, Wojciecha Kalarusa, Edytę Olszówkę i Agnieszkę Żulewską.

Zdjęcia do serialu już ruszyły. W „1983” zagrają m.in. Warszawa, Wrocław i Lublin. Część akcji będzie też toczyć się na Śląsku. Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long. Za produkcję odpowiadają firmy The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company. Producentami wykonawczymi serialu są Frank Marshall („Jurrasic World”, „Jason Bourne”) i Robert Zotnowski („House of Cards”), a także polski producent Andrzej Besztak,  Maciej Musiał i Agnieszka Holland. Reżyserkami ośmioodcinkowego sezonu są nominowana do Oscara Agnieszka Holland i Kasia Adamik oraz Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska.

-Mamy w Polsce znakomitych aktorów, reżyserów, operatorów, scenografów, kostiumografów, kompozytorów i bardzo utalentowane ekipy filmowe. Jestem przekonana, że wzbogacimy kolekcję oryginalnych seriali Netflix o niezwykle wartościowy tytuł – mówi Agnieszka Holland.

„1983” zadebiutuje w tym roku na platformie Netflix. Dokładna data premiery nie została jeszcze podana. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.