Robot-kucharz z Detroit samodzielnie zrobi pizzę pepperoni

Według wniosku patentowego (United States Patent and Trademark Office), robot składa się z mechanicznego ramienia z chwytakiem, za pomocą którego maszyna porusza patelnią z ciastem. Dzięki specjalnym mechanizmom obrotowym, maszyna potrafi nie tylko uformować ciasto, ale też rozprowadzić ser, sos i nałożyć kiełbasę pepperoni. Wniosek patentowy mówi o konkretnym rodzaju pizzy, ale jestem w stanie sobie wyobrazić, że da się nauczyć urządzenie robić inne rodzaje włoskiego przysmaku, a także inne potrawy.
Robot-kucharz z Detroit samodzielnie zrobi pizzę pepperoni

Pomysłodawcy bardzo dokładnie opisali działanie robota-kucharza (graf. Little Caesars)

Podobne urządzenia już istnieją. Firma Zume Pizza z Mountain View w Kaliforni ma w pełni zautomatyzowany system. Jeden robot jest w stanie samodzielnie przygotować w ciagu godziny 372 posiłki. Widać wyraźnie, że żaden człowiek nie będzie bardziej efektywny, ani tańszy od mechanicznego kucharza. Pisaliśmy także w CHIP-ie o robocie-bariście z kawiarni Once Alike w Melbourne.

Bardzo możliwe, że robot-kucharz pomoże firmie zautomatyzować proces produkcji pizzy, a ludzie będą jedynie potrzebni do dowożenia zamówień klientom. Choć i to nie jest pewne… biorąc pod uwagę, że inna amerykańska sieć, Pizza Hut, do dowożenia włoskiego ciasta wykorzystuje autonomiczne samochody dostawcze.

Zatem niedługo ludzie będą zajmowali się co najwyżej wymyślaniem przepisów, które wykonają roboty? I pytanie, czy wizyta w mechanicznej restauracji zapewni gościom romantyczny nastrój? | CHIP