Samsung Galaxy A3 (2017) najpopularniejszym smartfonem w Polsce

Co zrozumiałe, lider światowego rankingu – Samsung – cieszy się u nas sporym powodzeniem. Ale nie chodzi o modele flagowe, Polacy celują przede wszystkim w średnią półkę. Sklep Redcoon opublikował listę modeli, które były najchętniej kupowane przez jego klientów w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Z zestawienia wynika, że najpopularniejszy jest Samsung Galaxy A3 (2017), który kosztuje około 900 złotych. Urządzenie nie należy do zbyt wydajnych – procesor Exynos 7870 + 2 GB RAM-u – ale ma wyświetlacz AMOLED i szklany tył.
jakie smartfony kupują Polacy
jakie smartfony kupują Polacy

galaxy a3
Galaxy A3 2017 (fot. Samsung)

Kolejnym smartfonem lubianym przez polskich użytkowników jest Huawei Y6 (2017), a zatem konstrukcja jeszcze tańsza – około 430 złotych. W Y6 mamy 4-rdzeniowy procesor, 2 GB RAM-u i 16 GB pamięci wewnętrznej. Trzecia pozycja w rankingu jest o tyle zaskakująca, że to już dość drogi telefon, a mianowicie iPhone 7, z szybkim procesorem, dobrym aparatem i wysoką rozdzielczością 4,7-calowego ekranu. Jest on też ponad dwa razy tańszy niż wydane w ubiegłym roku iPhone’y X – za iPhone’a 7 zapłacimy ok. 2400 złotych.

iphone 7
iPhone 7 (fot. Apple)

Ostatnimi pozycjami z pierwszej piątki są kolejne tanie urządzenia koreańskiego i chińskiego producenta. Huawei P8 Lite nie jest demonem prędkości, ale to ładny smartfon. Grubość 7,7 mm na tle współczesnych flagowców nie imponuje, jednak za około 640 złotych, stanowi atrakcyjną propozycję. Dobrze sprzedaje się także Samsung J3 z 2016 roku, kosztujący obecnie ok. 430 zł, który ma najsłabsze parametry spośród wymienionych wyżej urządzeń: 4-rdzeniowy procesor + 1,5 GB RAM-u i 8 GB pamięci. J3 dostał natomiast całkiem pojemny akumulator, 2600 mAh, który być może stoi za popularnością tego modelu. | CHIP

Powiązane treści:

Najlepszy smartfon do 1500