Samsung pokazał “przeźroczyste” telewizory

Podczas imprezy First Look w Nowym Jorku Samsung pokazał najnowsze produkty z rodziny inteligentnych telewizorów, które w tym roku trafią do sprzedaży. Największe wrażenie robi tryb Ambient, który “wtopi” ekran w przestrzeń, wyświetlając wzór znajdujący się na ścianie. Oczywiście urządzenie nie ma z tyłu żadnej kamery – tu wciąż musi polegać na zdjęciu, które prześle do aplikacji Samsunga użytkownik. W ten sposób telewizor będzie harmonizował się z całym wnętrzem. Tryb ten da się także wykorzystać inaczej – ekran telewizora będzie można użyć do wyświetlania informacji o natężeniu ruchu drogowego, pogodzie, wiadomościom z kraju i ze świata czy do odtwarzania muzyki.
telewizory samsunga
telewizory samsunga

Jeśli nie możecie znieść widoku kabli plączących się pod telewizorem – dobra wiadomość. Rozwiązanie One Invisible Connection to jeden, cienki przewód, który równocześnie dostarczy do telewizora prąd i dane AV. Dostępne będą różne wersje kabla, nawet o długości 15 metrów. Rozwiązanie trafi do modeli z serii Q7 i wyższych z wyłączeniem Q8F.

samsung telewizory 2018
QLED TV Q9F ma bardzo wąskie ramki (fot. Samsung)

Nowe telewizory QLED Q8F i Q9F będą wyposażone w technologię Direct Full Array (DFA), która wykorzystuje panel z podświetleniem strefowym automatycznie dopasowującym się do treści, by zapewnić głęboką czerń i czystą biel. Urządzenia te będą zgodne ze standardem HDR10+. Niestety żaden z nowych telewizorów nie zostanie jeszcze wyposażony w technologię upscalingu do 8K, którą pokazano na targach CES 2018. To rozwiązanie trafi do telewizora The Wall, którego premiera nie została jeszcze zapowiedziana.

Więcej szczegółów na temat rozmiarów przekątnych i różnicach poszczególnych modeli znajdziecie na stronie producenta. | CHIP