Startuje ZOTAC CUP MASTERS

Rozpoczęła się rejestracja do europejskich, otwartych kwalifikacji online do turnieju ZOTAC CUP MASTERS CS:GO 2018! Otwarte kwalifikacje będą trwać od 31 marca do 22 kwietnia, a po nich, w dniach od 12 do 12 kwietnia 2018 roku, rozgrywane będą zamknięte kwalifikacje. Europejskie Finały Regionalne będą odbywały się zaś od 22 do 24 czerwca.

Pierwsza faza turnieju rozgrywa się w pełni online i polega na rozgrywaniu meczy w formacie pojedynczych eliminacji, a finalnie rozgrywki prowadzone będą w trybie best-of-three. Rozgrywki te zadecydują o wyłonieniu czterech najlepszych drużyn, które przejdą do zamkniętych kwalifikacji (także online). Czwórka finalistów zamkniętych kwalifikacji poleci do Mediolanu, aby zmierzyć się z czterema zaproszonymi drużynami w Europejskich Finałach Regionalnych, które odbędą się w SAMSUNG Smart Arena. Tam walczyć będą o pulę nagród w wysokości 20 000 dolarów.

Mistrzowski zespół, który wyłoniony zostanie w Europejskich Finałach Regionalnych będzie miał możliwość wzięcia udziału w odbywającym się w Hongkongu Wielkim Finale. Tegoroczny Wielki Finał, jest pierwszym finałem w historii turniejów ZOTAC CUP MASTERS, w którym organizatorzy przewidzieli pulę nagród 300 000 dolarów. Europejski mistrz będzie miał tam okazję zagrać z zakwalifikowanymi do Wielkiego Finału drużynami z Azji i obu Ameryk. Łatwo z pewnością nie będzie, chociaż, jak pokazały tegoroczne finały IEM, CS:GO najsilniejszy jest właśnie na Starym Kontynencie.