SteelSeries Arctis Pro – headset dla graczy i audiofilów

Jak słusznie zauważył CEO SteelSeries, Ehtisham Rabbani rozwój headsetów dla graczy nie jest tak szybki jak innych akcesoriów peryferyjnych. Testując kolejne słuchawki sama widzę, że zmiany w nich są najczęściej czysto kosmetyczne, związane głównie z wygodą i ergonomią, a nie jakością dźwięku. Tym razem duński producent postanowił zatem pójść w innym kierunku.
Arctis Pro + GameDAC
Arctis Pro + GameDAC

Do teraz innowacje w strefie grafiki i monitorów/ekranów do gier zdecydowanie
wyprzedziły rozwój gamingowego sprzętu audio. Linia Arctis Pro została zaprojektowana dla graczy, którzy szukają jakości Hi-Fi i chcą usłyszeć każdy szczegół stworzony przez projektantów dźwięku. Tak samo, jak chcą oglądać jak najlepszą grafikę w grach. – powiedział Ehtisham Rabbani.

Na serię Arctis Pro składają się trzy modele słuchawek. Arctis Pro + GameDAC to pierwszy na świecie gamingowy system audio z certyfikatem Hi-Res, który pozwala uzyskać dźwięk jakości Hi-Fi 96kHz/24-bit. Wraz z słuchawkami użytkownik otrzymuje przetwornik cyfrowo-analogowy napędzany przez chip ESS Sabre 9018 znany z high-endowych słuchawek. Dzięki niemu basy brzmią odpowiednio głęboko, a efekty dźwiękowe są lepiej dopasowane i precyzyjniejsze. GameDAC został wyposażony w wyświetlacz OLED, dzięki któremu łatwiej jest zarządzać korektorem graficznym bez potrzeby wchodzenia w ustawienia oprogramowania, a także kontrolować balans funkcji ChatMix czy zmieniać kolor podświetlenia.

steelseries arctis
Arctis Pro + GameDAC (fot. SteelSeries)

Słuchawki wyposażono w przetworniki klasy premium z neodymowymi magnesami reprodukującymi dźwięk do 40 000 Hz, czyli niemal dwa razy więcej niż większość słuchawek (22 000 Hz). Audiofile powinni ucieszyć się ze 121 decybeli dynamicznego zakresu i redukcji szumu (Total Harmonic Distortion + Noise). Na pokładzie znajdziemy też dwukierunkowy mikrofon ClearCast z funkcją redukcji szumu z otoczenia.

arctis pro wireless
Arctis Pro Wireless (fot. SteelSeries)

Dla użytkowników szukających mobilności producent przygotował model Arcis Pro Wireless. Posiada on ten sam rodzaj przetworników co wariant poprzedni, ale może pracować w trybie bezprzewodowym dzięki transmiterowi USB 2.4G i łączności Bluetooth. W zetawie znajdziemy komplet dwóch wymiennych baterii, z których każda zapewnia 10 godzin pracy. Podobnie jak GameDAC, transmiter w Arctis Pro Wireless został wyposażony w wyświetlacz OLED, który pozwoli na szybką i intuicyjną zmianę ustawień bezpośrednio z urządzenia – bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania.

Słuchawki są już dostępne w polskich sklepach. Najtańszy zestaw, bez przetwornika GameDAC kosztuje 799 zł. Wersja z GameDAC to koszt 1099 zł. Za wariant bezprzewodowy należy zapłacić 1399 zł. | CHIP