Wielki szacunek dla tego nauczyciela

Owura Kwadwo Hottish jest nauczycielem w małej wiejskiej szkole w Ghanie. Jednym z jego zadań jest nauczenie dzieci obsługi komputera. Szkopuł jednak w tym, że w szkole nie ma żadnego komputera. Radzić sobie jednak jakoś trzeba, więc Owura K. Hottish rysuje wszytko na tablicy. Dwa tygodnie temu opublikował zdjęcie na FB pokazujące wynik jego pracy.


Post został udostępniony ponad 3,5 tys. razy, a w komentarzach przeważają wyrazy uznania. Wiele osób wyraża podziw dla precyzji rysunków i dla zaangażowania nauczyciela:

Sora Vila One of the best teacher, i’m sure

Simon Mwinzi Not the best way to learn but still it’s a good way of making do with what is available….

張淑芬 I am a teacher of a high school in Taiwan, and I teach IT.
You are a great teacher, you should be proud of yourself.

Z nauczycielem krótką rozmowę za pomocą WhatsAppa przeprowadziła Malaka Gharib, dziennikarka amerykańskiego magazynu “Goats And Soda“, działającego w ramach sieci NPR (National Public Radio). Z wywiadu wynika (jego pełna treść tutaj), że Hottish poświęca około 30 minut na robienie tych rysunków, ale jak mówi, to żaden problem: “Każdy przedmiot jest tutaj nauczany za pomocą tradycyjnej tablicy. Uczę w ten sposób podstaw obsługi komputera.” Jednak sam nauczyciel przyznaje, że taki sposób nauczania, choć lepszy niż żaden, nie jest najbardziej wydajny: “Zdarza się, że niekiedy uczniowie mają problem, gdy przychodzi do obsługi prawdziwego komputera”.

Owura Kwadwo Hottish i jego niezwykła tablica (fot. FB)