82% amerykańskich nastolatków posiada iPhone’a

Bank Piper Jaffray co roku przeprowadza badanie na grupie 6000 Amerykanów w wieku 16 lat odnośnie ich smartfonowych preferencji. Z danych, które firma zarejestrowała w pierwszej połowie 2018 roku wynika, że pobito rekord dotyczący liczby posiadanych przez nastolatków iPhone’ów. Aż 82% ankietowanych przyznało, że używa takiego smartfonu, a 84% wskazało, że ich kolejnym urządzeniem będzie również iPhone. Dla porównania cztery lata temu wartości te zamykały się w granicach odpowiednio 60% i 67%.
Najtańszy z iPhone’ów czyli model SE też podlega trosce firmy z Cupertino i jest spowalniany, by jego bateria przeżyła nieco dłużej (fot. Apple)

Najtańszy z iPhone’ów czyli model SE też podlega trosce firmy z Cupertino i jest spowalniany, by jego bateria przeżyła nieco dłużej (fot. Apple)

Wyniki badania na przestrzeni lat (fot. Piper Jaffrey)

Trudno powiedzieć skąd wzięła się to rosnące zainteresowanie smartfonami Apple wśród licealistów. Być może chodzi tu o wyznacznikm jakiegoś statusu, lub o sprytny marketing, który najmocniej trafia właśnie w tę grupę demograficzną. Jak pokazują bowiem raporty Statisty w USA iOS kontroluje tylko 45% rynku – dorośli zatem mniej chętnie skłaniają się do iPhone’ów niż ich dzieci.

Ankieta wykazała również, że 15% nastolatków posiada Apple Watch oraz, że 20% badanych planuje kupić ten model smartwatcha w ciągu kolejnych 6 miesięcy. Z danych sprzedażowych Apple wynika, że w ostatnim kwartale 2017 roku firma sprzedała 8 milionów swoich inteligentnych zegarków co przekłada się na 21% udziałów w całym rynku światowym. | CHIP