Acer Chromebook Tab 10 – pierwszy tablet z Chrome OS

Nowy tablet Acera ma 9,7-calowy ekran o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. Za jego działanie odpowiada 6-rdzeniowy procesor Rockchip RK339 (2 x ARM Cortex-A72 i 4 x ARM Cortex-A53), 4 GB RAM-u oraz 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia kartami microSD. Sprzęt wyposażono także w aparat główny o rozdzielczości 5 Mpix i dodatkowy o rozdzielczości 2 MPix. Poza lekką wagą sprzęt charakteryzuje długi czas pracy na baterii – jest to aż 9 godzin. Urządzenie pracuje na systemie Chrome OS i pozwala zainstalować aplikacje ze sklepu Google Play.
acer chromebook tab 10
acer chromebook tab 10

chromebook tab 10
Tablet bez problemu zmieści się do plecaka (fot. materiały prasowe)

Chromebook Tab 10 przeznaczony jest głównie na rynek edukacyjny. Tablet wspiera platformę edukacyjną Google Expeditions, dzięki której możliwe jest stworzenie wirtualnej klasy i umieszczenia w niej obiektów 3D dzięki rozszerzonej rzeczywistości. Nie bez znaczenia jest dodanie do zestawu rysika Wacom EMR, który pomoże uczniom w rysowaniu czy sporządzaniu odręcznych notatek.

chromebook tab 3
AR urozmaici zajęcia w klasie (fot. materiały prasowe)

Tablet pojawi się w Polsce w maju w cenie 1399 zł. Pozostaje jednak pytanie, czy w naszym kraju ten sprzęt chwyci? W USA Chromebooki są bardzo popularne z uwagi na szybkość uruchamiania, prostą obsługę i relatywnie niedużą cenę. W Polsce sprzęty te nie cieszą się zainteresowaniem, więc trudno oczekiwać, by tablet z Chrome OS mógł ten stan odmienić. | CHIP