AMD zorganizuje DreamHack Masters na Stadionie Narodowym [prima aprilis]

Niestety, mamy złe informacje dla osób, które będą chciały pojechać zarówno na światowe finały Intel Extreme Masters do Katowic, jak i wziąć udział w warszawskiej imprezie. Według naszych informacji organizatorzy DreamHack Masters zaplanowali wydarzenie w tym samym czasie, co IEM. Podejrzewamy, że za tą decyzją stoi nowy główny sponsor festiwalu, a jednocześnie konkurent Intela. AMD chce najwyraźniej rywalizować nie tylko na rynku procesorów, ale i na prestiżowym, e-sportowym polu.
AMD zorganizuje DreamHack Masters na Stadionie Narodowym [prima aprilis]

— Chcemy pokazać naszym klientom, że zarówno nasze procesory Ryzen jak i karty graficzne Vega znajdują uznanie zarówno u streamerów jak i zawodników rywalizujących na wirtualnych arenach. — powiedział w rozmowie z CHIP-em anonimowy przedstawiciel AMD — Szczegóły zaprezentujemy 19 kwietnia. Wtedy też oficjalnie ogłosimy naszą współpracę z DreamHackiem podczas specjalnej konferencji zorganizowanej na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Na Stadionie Narodowym w 2019 roku zostanie zorganizowany DreamHack Masters (fot. DreamHack)

Według naszych informacji, koncern zorganizuje na Stadionie Narodowym konferencję, która przyćmi wszystkie dotychczasowe prezentacje konkurencji. Na wydarzeniu pojawi się prezes AMD, Lisa Su. Po jej przemówieniu zaplanowano występ Sławomira zakończony pokazem sztucznych ogni. Data również nie jest przypadkowa – 19 kwietnia w sprzedaży pojawią się nowe procesory AMD oparte na architekturze Zen+ ze zintegrowanymi układami graficznymi Vega. Takie wydarzenie na pewno nie przejdzie bez echa w światowych mediach.

Uczestnicy DreamHacka na wydarzenie przynoszą własny sprzęt, na którym grają (fot. Andrew Bell)

Równie interesujące są gry, które pojawią się na przyszłorocznym Dreamhacku w Warszawie. Zasadą wydarzenia jest to, że gracze przynoszą własny sprzęt, który podłączają do przygotowanej przez organizatorów sieci i rywalizują ze sobą. Główną atrakcją imprezy będzie turniej “Fortnite”. Epic Games przeznaczy milion dolarów dla osoby, która po serii meczów zostanie jako jedyna na placu boju. Pozostali wrócą do domów z niczym, nie licząc oczywiście niezapomnianych wspomnień. Organizatorzy chcą przyciągnąć również kibiców “League of Legends”, która to gra została zastąpiona na IEM-ie turniejem “Doty 2”. Nie zabraknie też turniejów “CS:GO” i “StarCrafta II”.

DreamHack to największe LAN party na świecie. Pierwsza edycja odbyła się w 1994 roku w Szwecji. Od tamtego czasu podobne wydarzenia organizowane są w wielu miastach i krajach. Między innymi we Francji, Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii i Kanadzie. Po zainteresowaniu jakim cieszą się światowe finały Intel Extreme Masters w Katowicach trudno się dziwić, że polscy gracze i kibice e-sportu będą mogli w końcu wziąć udział w polskiej edycji Dreamhack Masters. | CHIP