Aplikacja poczty Windows 10 będzie wyświetlała reklamy

Użytkownicy systemu Windows 10 mogą mieć wkrótce powody do niezadowolenia. Microsoft postanowił wprowadzić reklamy do programu pocztowego, będącego częścią systemu operacyjnego. Ma on otrzymać pasek, na którym wyświetli się reklama zachęcająca do zakupu Office’a 365.

Co interesujące, niektórzy użytkownicy już teraz widzą pasek reklamowy, podczas gdy u innych się on nie wyświetla. Na tę chwilę jedynym tropem jest… używana skrzynka pocztowa. Jeśli w kliencie poczty systemu Windows 10 korzystacie ze skrzynek w domenach Microsoftu (hotmail, outlook, windowslive) to paska, przynajmniej na te chwile, nie zobaczycie. W pozostałych przypadkach pasek reklamowy nie wyświetla się zawsze. Z kolei u tych użytkowników, którzy już się na niego natknęli podobno nie da się on wyłączyć. Trzeba jednak zaznaczyć, że pasek ten nie ma zbyt wiele wspólnego z krzykliwymi reklamami do jakich przywykliśmy w sieci.

Na szczęście forma reklamy jest zupełnie nieinwazyjna (fot. neowin)

Wygląda na to, że Microsoft próbuje znaleźć kolejne metody na zwiekszenie popularności pakietu Office 365. Problem jednak polega na tym, że użytkownicy, którzy zapłacili przecież niemałe pieniądze za Windows 10, mogą się czuć zdziwieni, że aplikacje będące częścią kosztownego systemu wyświetlają reklamy.