Apple wprowadzi limitowaną edycję iPhone 8 i 8 Plus (PRODUCT)RED

Podobnie jak w przypadku iPhone’ów 7 i 7 Plus, których limitowane wydanie oznaczone jako (PRODUCT)RED trafiło na rynek jakiś czas temu, Apple planuje postąpić podobnie w przypadku najnowszej serii swoich smartfonów – iPhone 8 i 8 Plus.
apple
apple

iPhone 7 (PRODUCT)RED
Seria (PRODUCT)RED iPhone’ów 7/7Plus, czy podobnie Apple zrobi w przypadku “ósemek”? (fot. Apple)

Jest to jednak nieoficjalna informacja podana przez serwis MacRumors, który z kolei powołuje się na wewnętrzną notatkę operatora Virgin Mobile (nie w Polsce), skierowaną do pracowników firmy. Według notatki Virgin Mobile czerwona seria iPhone’ów 8 i 8 Plus ma być wprowadzona do systemu inwentaryzacyjnego operatora już dziś, tj. w poniedziałek 9 kwietnia 2018 roku.

W notatce odnotowano, że na razie będzie możliwe zamawianie urządzeń w tzw. przed sprzedaży (preorders), zatem same telefony w charakterystycznym, czerwonym kolorze trafiłyby do potencjalnych nabywców w późniejszym terminie. Na ile prawdziwe mogą być te doniesienia? Prawdopodobieństwo wprowadzenia takiej serii przez Apple było już wcześniej sygnalizowane m.in. przez Marka Gurmana, reportera z Bloomberg News specjalizującego się właśnie w śledzeniu nowinek z firmy Apple.

Poprzednia generacja iPhone’ów (7 i 7 Plus) w limitowanej, czerwonej serii (PRODUCT)RED została ogłoszona już marcu 2017 roku, ale tym razem prawdopodobnie Apple poczekało do kwietnia, by sprzedaż czerwonych modeli iPhone’ów 8 i 8 Plus znalazła odzwierciedlenie w wynikach sprzedaży za II kwartał, który każdego roku jest słabszym okresem sprzedażowym. Pod względem specyfikacji czerwone iPhone’y 8 i 8 Plus nie będą różnić się niczym od “zwykłych” modeli tej generacji. | CHIP