Caviar Tsar Phone, czyli luksusowe smartfony z Rosji

Smartfony nie tylko nazwą nawiązują do carskiej Rosji. Ich wykończenie jest wzorowane na broni z XIX wieku, która znajduje się obecnie w muzeum na Kremlu. Warto zaznaczyć, że producent zdecydował się na fizyczne klawisze, które swoim konserwatyzmem wpisują się znakomicie w nostalgiczne nuty. Wersja klasyczna Tsar Phone’a wykonana jest ze złota i krokodylej skóry, która była używana do ochrony rękojeści broni białej w carskiej Rosji. Wersja wykonana z tytuanu z kolei nawiązuje wyglądem do broni palnej.
Caviar Tsar Phone, czyli luksusowe smartfony z Rosji

Tsar Phone dostępny jest w wersji wykonanej z tytanu (fot. Caviar)

Drugim telefonem jest Tsar Phone Heritage (po angielsku “heritage” oznacza “dziedzictwo” przyp. redakcji). Ta wersja telefonu jest bogato zdobiona emblematami nawiazującymi do rosyjskiego godła. Z tyłu znajdują się żłobienia w postaci dwugłowego orła. Z przodu telefon też jest bogatto zdobiony w iście barokowym stylu. Dostępna jest wersja złota, a także wykonana w części z czerwonego kamienia kompozytowego.

Tsar Phone Heritage Red ma zdobienia nawiązujące do rosyjskiego godła (fot. Caviar)

Za najtańszy z telefonów, Tsar Phone Titan zapłacimy 149 tysięcy rublii (około 8200). Natomiast najdroższy Tsar Heritage Red kosztuje 300 tysięcy rublii (około 16,5 tysiąca złotych). Trzeba przyznać, że jest to przykład dość ekstrawaganckiego podejścia do telefonów. W czasach kiedy większość producentów stawia na minimalizm, aby jak najlepiej wykorzystać dostępną powierzchnię, rosyjski producent idzie pod prąd. Choć nie do końca przekonuje mnie bizantyjskość i przepych “carskich” telefonów. | CHIP