Google Phone będzie blokować telemarketerów

Aplikacja telefonu Google Phone otrzymała niedawno, bo jeszcze w lutym, znaczący update. Jednak kolejna aktualizacja będzie tą, na którą czeka zapewne wiele osób ( przeznaczona dla telefonów z czystym Androidem, czyli takich smartfonów jak Google Pixel 1 i 2, nowsze urządzenia z serii Google Nexus oraz dla telefonów pracujące w systemie Android One). Ten update ma bowiem wprowadzić funkcję, która uwolni nas od licznych telemarketingowych propozycji. Jeśli rzecz będzie działać poprawnie, to wieszczę płacz i zgrzytanie zębów wśród licznych call-center, oferujących miód, mazidło i powidło na raty.
Google Phone będzie blokować telemarketerów

Telemarketerów czekają trudne chwile. Zwłaszcza, że według części plotek funkcja utrudniająca im życie ma zagościć na stałe w Androidzie P (fot. Gizmodo Australia)

O czym mowa? O automatycznym blokowaniu numerów należących do firm telemarketingowych. Wprawdzie już od dwóch lat aplikacja Google Phone specjalnymi komunikatami sugeruje, że dzwoniącym może być tak zwany “spam caller”. Jednak po aktualizacji użytkownik będzie mógł zdać się całkowicie na program. Połączenia od telemarketera nawet nie zobaczy.

Jednocześnie Google informuje, że ciągu najbliższych tygodni użytkownicy otrzymają wersję beta, która wciąż jest rozwijana, może być więc nieco niestabilna i, jak twierdzi Google, może czasami generować drobne problemy. By skorzystać z tej możliwości wystarczy zaznaczyć opcję “become a tester” w Google Play Phone App.

Niestety, jako pierwsi dostęp będą mieli jedynie, stosunkowo nieliczni, posiadacze ledwie kilku modeli smartfonów (fot. 9to5google.com)

Jak działa nowa funkcja? Prawdopodobnie, chociaż nie jest to potwierdzone przez Google, zbiera ona adresy zgłaszane jako telemarketerskie i za każdym razem, gdy ktoś do nas dzwoni, porównuje numer z tymi w bazie. Zasada wydaje się więc dość prosta. Byłoby jednak bardzo niedobrze, gdyby odrzucała inne połączenia, nienależące do spamerskich numerów.

Wśród nieco bardziej żartobliwych komentarzy, jakie można znaleźć w sieci jeden wydaje się szczególnie trafny “Google, który tak usilnie wciska nam reklamy, walczy z reklamami rodem z lat 90-tych”. | CHIP