I ZTE ma smartfon dla graczy – to Nubia Red Magic

Pierwszy był smartfon Razera, potem Xiaomi (Black Shark dzisiaj powinien już być dostępny w przedsprzedaży). ZTE Nubia to trzeci telefon dla graczy, pokazany oficjalnie – choć kilka dni temu pisaliśmy również o, na razie zdawkowej, zapowiedzi ASUS-a.
I ZTE ma smartfon dla graczy – to Nubia Red Magic

Nubia to sub-marka koncernu ZTE. Red Magic dostał procesor Qualcomm Snapdragon 835, a nie najnowszy układ 845, co może mieć związek z 7-letnią blokadą na dostęp do najnowszych rozwiązań, jaką USA nałożyły na ZTE, co niedawno relacjonowaliśmy. Smartfon został wyposażony w 6 / 8 GB RAM-u, 64 / 128 GB przestrzeni na dane i akumulator o pojemności 3800 mAh. Ekran Nubii ma 6 cali (2160 x 1080 pikseli), aparaty fotograficzne to moduły 24 i 8 MP. Od 26 kwietnia Red Magic będzie sprzedawany na Indiegogo. Lżejsza wersja z 6 GB RAM-u i 64 GB pamięci powinna kosztować równowartość 1300 złotych, wariant 8 GB RAM-u / 128 GB pamięci – 1600.

Kolejny smartfon dla graczy, tym razem wyprodukowany przez ZTE

Konstruktorzy Nubii Red Magic postanowili wyprofilować tył urządzenia tak, żeby łatwiej było je trzymać podczas grania np. w tramwaju czy metrze. Do tego ZTE przyjrzało się najpewniej sprzętowi gamingowemu i uznało, że kolorowe LED-y są konieczne. Chińczycy zaprojektowali LED-owy pasek na środku tylnej strony telefonu. Mam cichą nadzieję, że będzie możliwość wyłączenia go… Niemniej, smartfon wygląda zgrabnie i ergonomicznie, ramki wokół ekranu są minimalne.

Kolejne firmy sięgają do świata gier. Nic dziwnego – gramy więcej niż kiedyś, a na gamingowe gadżety wydajemy sporo pieniędzy. Zainteresowanie producentów jest naturalną konsekwencją. W przypadku laptopów, do ledwie kilku firm, które miały wcześniej w ofercie notebooki dla graczy: Alienware, MSI, ASUS ROG, w ostatnich kilku latach dołączyły: Lenovo, Acer, HP. | CHIP