iPhone 9 bez 3D Touch, za to z mocniejszym ekranem

Fot. Apple
Apple zamierza w tym roku wyprodukować trzy nowe modele smartfonów. Ich premiera zapowiedziana jest na jesień. Dwa z nich będą wyposażone w ekrany OLED, jeden natomiast będzie wykonany w technologii LCD. Wszystkie mają być też trwalsze niż ekrany iPhone'a X.

To prawdopodobnie odpowiedź Apple na skargi klientów, którzy narzekali na koszt wymiany delikatnego ekranu iPhone’a X. W nowych telefonach zastosowane zostanie Cover Glass Sensor (CGS), czyli rozwiązanie, w którym czujniki dotyku są umieszczone bezpośrednio w szkle pokrywającym ekran. Ekrany OLED zapowiedzianych na jesień iPhone’ów będą miały średnicę 6,5 i 5,8 cala. Pojawi się też smartfon Apple’a z 6,1-calowym ekranem TFT-LCD.

Według przecieków Apple na jesieni wprowadzi do sprzedaży aż trzy nowe iPhone’y (fot. GSMArena)

Niestety, zwiększenie wytrzymałości wymaga rezygnacji z  3D Touch. To z kolei oznacza, że ekrany nowych iPhone’ów będą mniej responsywne. Smartfony wyposażone w 3D Touch wykrywały siłę nacisku i informowały o nim aplikacje systemowe, takie jak na przykład aparat. To z kolei pozwalało na wykonywanie lepszych ujęć. Coś jednak za coś.

Ekrany iPhone’ów X są bardzo delikatne, a ich naprawa bardzo droga (fot. Square Trade)

Ze względu na zastosowanie CGS koszt produkcji telefonu wzrośnie prawdopodobnie o ok. 25 dol. (90 zł). Pytanie, czy przełoży się to na ostateczną cenę telefonu. Nawet jeśli, to warto zapłacić trochę więcej za nowy telefon, niż wydać 550 dol. (prawie 1900 zł) na wymianę zbitej szybki. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.