Koncepcyjny smartfon ZTE ma aż dwa wcięcia w ekranie

Z myślą o konkursie World Design Guide ZTE przygotowało koncepcję nietypowego smartfonu. Iceberg, czyli w polskim tłumaczeniu “góra lodowa” to urządzenie pozbawione metalowych ram. Zamiast nich zastosowano szkło, które łączy przód i tył smartfonu w jedną, spójną całość. Jak widzimy na renderach przeźroczyste narożniki stanowiłyby unikalną ozdobę tego modelu.
zte iceberg
zte iceberg

Uwagę zwraca tu jednak przede wszystkim podwójne wycięcie ekranu, które znajduje się zarówno przy górnej jak i dolnej krawędzi wyświetlacza. W górnym notchu znalazło się miejsce na kamerę, czujnik światła i głośnik, natomiast w dolnym – mikrofon i głośnik stereo.

zte iceberg
Konstrukcja przypadłaby do gustu miłośnikom notchy (fot. ZTE)

To nie jedyna ciekawostka. Tylny panel zdradza obecność złącza na wzór smart connector, które stosuje Motorola w swoich smartfonach wspierających moduły Moto Mods. Czyżby ZTE myślał nad podobnym rozwiązaniem?

Niestety póki co musimy traktować Iceberg jedynie jako koncepcję, która wcale nie musi przekształcić się w konsumencki produkt. Przypominamy jednakże, że w całkiem nieodległej przeszłości, dokładnie na tegorocznych targach MWC, Vivo również pokazało koncepcyjny smartfon, który pierwotnie nie miał trafić do produkcji, ale z uwagi na duże zainteresowanie w mediach producent zamierza wprowadzić go na rynek. Być może Iceberga czeka podobny los. | CHIP

Więcej:smartfonyZTE