Nowy Acer Nitro 5 – gamingowy laptop z nowymi CPU Intela

O tym, że Intel ogłosił dziś poszerzenie swojej oferty procesorów 8-mej generacji, napisał już dla Was Krzysztof Bogacki. Jeszcze nie opadł pył z klawiatury po publikacji tej informacji, a już tajwański Acer ogłosił, że niebawem wprowadzi na rynek nową generację laptopów gamingowych z serii Acer Nitro 5. Odświeżone wersje notebooków dla graczy tajwańskiej marki mają być oferowane z najnowszymi procesorami Intel Core i5+ oraz Core i7+. Co prawda Acer od razu zastrzegł, że dokładniejsze informacje na temat modeli z CPU Core i7+ zostaną ujawnione w późniejszym terminie, ale wygląda na to, że gracze wreszcie doczekają się laptopów z sześciordzeniowymi układami Intela.
Acer Nitro 5
Acer Nitro 5

Acer Nitro 5
Acer na razie potwierdził dwa modele z odświeżonej serii Nitro 5 (fot. Acer).

Dwa potwierdzone na dziś modele to laptopy Nitro 5 wyposażone w układy Intel Core i5-8400H. Core i5 jest procesorem czterordzeniowym. Zarówno i5+ jak i i7+ są układami wielowątkowym i mogą wykonać – odpowiednio – 8 i 12 wątków kodu w jednym cyklu zegara. Nowe laptopy będą również wyposażone w pamięć Intel Optane (o pojemności do 512 GB), które to nośniki dotychczas pozostawały domeną komputerów stacjonarnych. Jednak właśnie na dzisiejszej premierze nowych CPU Intel poinformował, że Intel Optane trafi również do laptopów (więcej szczegółów w tekście Krzysztofa Bogackiego).

W notebooku dla graczy szczególnie istotny jest podsystem generujący obraz. W tym przypadku Acer zdecydował się na sprawdzone konstrukcje. Laptopy Acer Nitro 5 oferowane będą z GPU NVIDIA GeForce GTX 1050 lub GeForce GTX 1050Ti. Tańszy z dwóch potwierdzonych modeli laptopów Acer Nitro 5 ma kosztować w Europie 799 euro (ok. 3400 zł), natomiast droższy 899 euro (ok. 3800 zł), pozostałe konfiguracje, w tym modele z CPU Core i7+ zostaną ogłoszone w późniejszym terminie. | CHIP

Więcej:Acerlaptopy