Nowy smartfon Motoroli pojawił się w bazie Geekbench

Jest to smartfon działający w oparciu o procesor Qualcomm Snapdragon 430, a więc ośmiordzeniowy SoC taktowany 1,4 GHz. Składa się wyłącznie z rdzeni Cortex-A53. Niestety, w znaczącym stopniu ogranicza to jego wydajność względem konstrukcji budowanych zgodnie z architekturą BIG.little. Polega ona na łączeniu wydajnych rdzeni takich jak np. Cortex-A75 z bardziej energooszczednymi, np. Cortex-A53. Moto E5 Plus wyposażono w 3 GB pamięci RAM, a także wyświetlacz o przekątnej 5,8″ i rozdzielczości HD+. Na uwagę zasługuje bateria, której pojemność wynosi aż 5000 mAh. Główny aparat ma rozdzielczość 16 Mpix, a przedni o rozdzielczości 8 Mpix. 
Nowy smartfon Motoroli pojawił się w bazie Geekbench

Benchmarki testujące wydajność sprzętu często są świetnym źródłem przedpremierowych informacji na temat konfiguracji urządzeń. Tyczy się to zarówno komputerów stacjonarnych, laptopów jak i smartfonów. Tak jest i w tym przypadku. W bazie popularnego programu GreekBench wypatrzono nowy model Motoroli skierowany do segmentu budżetowego.  Miłośnicy dużej wydajności raczej nie zainteresują się następca popularnych modeli z serii E4.  Moto E5 Plus może być jednak chętnie wybierany przez mniej wymagających użytkowników i z pewnością znajdzie się w ofercie abonamentowej wielu operatorów na całym świecie, w tym w Polsce.

Wyniki oczywiście nie są imponujące. Ale to też nie segment, w którym to one grają pierwsze skrzypce (fot. Gizchina)

Stylistycznie będzie… tak jak dotąd. Motorola jest dość konsekwentna jeśli chodzi o wzornictwo (fot. Gizchina)

Co prawda specyfikacja urządzenia nie dorównuje flagowym telefonom pokazanym w tym roku. Pamiętajmy jednak, że mówimy o urządzeniu, które skierowane jest do bardziej oszczędnych i mniej wymagających użytkowników. W tym segmencie liczy się niska cena i bezproblemowe działanie. Nowy telefon Motoroli pracuje pod kontrolą systemu Android 8.0 Oreo. Znając wcześniejsze modele tego samego producenta, możemy spodziewać się, że system operacyjny nie będzie poddany znaczącym modyfikacjom. Poza Moto E5 Plus pojawią się także Moto E5 i Moto E5 Play. Model E5 Plus jest jednak najwyższym spośród nowych “E”. | CHIP

Powiązane treści:

Smartfon z dobrym aparatem – jaki wybrać?