Pierwszy film 3D VR nakręcony w kosmosie

Poniższy film możecie zobaczyć bezpośrednio w przeglądarce dekstopowej lub na smartfonie, ale najlepsze doznania zapewnią oczywiście gogle VR. Tylko w ten sposób będziecie mogli poczuć się tak, jakbyście byli rzeczywiście we wnętrzu ISS, rozglądając się dookoła. Klip dostępny jest w bardzo wysokiej rozdzielczości – aż 8K – i może być także oglądany w trybie 3D, choć do niego wymagane są odpowiednie okulary. Materiał został zarejestrowany kamerami Vuze VR o wartości poniżej 5000 zł.
iss
iss

Obraz zapiera dech w piersiach, ale nie mniejsze wrażenie robią też komentarze astronautów, którzy na co dzień widzą takie rzeczy. Oglądając Ziemię z ich perspektywy da się niemal odczuć emocje, które im towarzyszą – zachwyt nad pięknem, poczucie wieczności i wzruszenie nad tytułowym “kawałkiem skały”, który unosi się w kosmosie przechowując w sobie życie miliardów ludzi i zwierząt.

Jeśli podoba wam się powyższy film, przypominamy, że w ubiegłym roku studio Rewind i BBC odtworzyło Międzynarodową Stację Kosmiczną w VR, dzięki czemu użytkownicy Oculus Rifta i HTC Vive mogą za darmo zwiedzić ISS we własnym tempie, w domowym zaciszu. | CHIP