Polskie ceny Nokii 8 Sirocco i 7 Plus

Nokia 8 Sirocco ma 5,5-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli. Jest pokryta szkłem Corning Gorilla 5. Telefon wyposażono w baterię litowo-jonową o pojemności 3200 mAh z technologią Quick Charge 4.0. Urządzenie pracuje z 8-rdzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 835, dysponuje 128 GB pamięci wewnętrznej i 6 GB operacyjnej.
Polskie ceny Nokii 8 Sirocco i 7 Plus

Nokia 8 Sirocco i Nokia 7 Plus pojawiły się w oficjalnym sklepie Nokii na Allegro (graf. CHIP)

Nokia 7 Plus, tańsza od Sirocco, również jest pokryta szkłem Corning Gorilla, ale wykonanym w starszej technologii – o numerze 3. Tu też mamy 8-rdzeniowy procesor, z tym że oczywiście słabszy: Snapdragon 660. Dotykowy ekran z matrycą IPS ma 6 cali i rozdzielczość 1080 x 2160 pikseli. Co ciekawe, Nokia 7 Plus dostała litowo-jonową baterię 3800 mAh, czyli bardziej pojemną od tej zamontowanej w Nokii 8 Sirocco. I jeszcze pamięci: 64 GB na dane oraz 4 GB RAM-u.

Firma HMD, czyli właściciel marki Nokia, liczy, że przyciągnie fanów fińskich telefonów sprzed lat. Ale to może być trudne, bo za podobną cenę co Sirocco na rynku są smartfony o dużo wyższych parametrach.

Na polskiej stronie producenta nie ma jeszcze Nokii 8 Sirocco, za to jest uboższa Nokia 8. Czyżby sprytny zabieg marketingowy? Nokia 7 Plus to z kolei ciekawa konstrukcja, która może trafić do zainteresowanych zaawansowanymi urządzeniami, pracującymi jednocześnie długo bez ładowania. | CHIP