Pyrkon startuje już za miesiąc – zobacz czego się spodziewać

Fot. Marcin Pflanz
Festiwal fantastyki w tym roku potrwa od 18 do 20 maja na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. To już 18 edycja jednego z największych w Europie konwentów. Na odwiedzających czekają dziesiątki sal prelekcyjnych wypełnionych wykładami, konkursami, warsztatami i innymi atrakcjami.

W ciągu 18 lat Pyrkon rozrósł się ze skromnego konwentu na 600 osób do kolorowego festiwalu gromadzącego ponad 44 tysięcy odwiedzających. Przez trzy dni miłośnicy zarówno gier wideo jak i tych bez prądu, RPG-ów, LARP-ów, literatury, kina, komiksów i animacji mogą zaspokajać głód wiedzy i nawiązywać nowe znajomości. Przechadzając się po halach można odwiedzić świat zupełnie inny od tego, w którym żyjemy. Wikingowie poopowiadają o swoich legendach, postapokaliptyczni ocaleni podzielą się tym, co udało im się zdobyć, a elfy nauczą strzelania z łuku. W jednym miejscu obejrzymy modele statków kosmicznych z papieru, repliki broni, fantastyczne potwory czy znane z filmów scenerie.

Fantastyczne wioski to stały element Pyrkonu (fot. Sylwia Zimowska)

Pyrkon to także spotkania z wyśmienitymi gośćmi, którzy zajmują się różnymi dziedzinami fantastyki. W tym roku uczestnicy festiwalu będą mogli otrzymać autograf od m.in. Andrzeja Pilipuka, Jakuba Ćwieka, Jarosława Grzędowicza, Grahama Mastertona, Mai Lidii Kossakowskiej i Orsona Scotta Carda. Pojawią się także gwiazdy Internetu jak na przykład Jona Bailey, czyli prowadzący kanał „Honest Trailers” i Felicia Day, znana m.in. z nowatorskiego serialu „The Guild”.

Na głównej stronie festiwalu opublikowano już program, który zapowiada szereg atrakcji i prelekcji. Graham Masterton poprowadzi wykład pod zachęcającym tytułem „Dlaczego straszyć ludzi?”. W bloku naukowym z kolei dowiemy się „Czemu Wakanda nie ma prawa istnieć?” i posłuchamy o najbardziej intrygujących dewiacjach. W sali warsztatowej przejdziemy błyskawiczny kurs współczesnej łaciny oraz budowania makiet i rekwizytów. Z kolei w bloku filmowym dowiemy się ile w „Parku Jurajskim” było fikcji, a ile nauki. Po tak intensywnym dniu, wieczorem w kinie plenerowym  odprężymy się oglądając „Mad Maxa” i „LEGO: THE MOVIE”. To oczywiście tylko kropla w morzu fantastycznych możliwości jakie nas czekają podczas poznańskiej imprezy.

pyrkon
CHIP także pojawi się na Pyrkonie (fot. Sylwia Zimowska)

Załoga CHIP-a uczestniczy w Pyrkonie od 2013 roku urozmaicając blok gier elektronicznych. W tym roku również nas nie zabraknie.

Przygotowaliśmy dla was następujące atrakcje:

  • Stacyjkę VR, czyli strefę, w której wypróbujecie zestawy do wirtualnej rzeczywistości takie jak Samsung Gear VR, Google Daydream i Oculus Rift
  • Trójwymiarowy skan twarzy, który użyjecie jako modelu w grze, albo wydrukujecie w domu za pomocą drukarki 3D
  • Fantastyczne „Ja”, czyli twój cyfrowy wizerunek ubarwiony o oryginalne elementy, rysowane w czasie rzeczywistym przez naszego dyrektora artystycznego, Piotra Sokołowskiego
  • Walki na miecze świetlne i holoszachy w VR
  • Konkurs rysunkowy na tabletach Wacoma
  • Testowanie na żywo monitorów gamingowych LG

Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych czytelników – gwarantujemy jak zwykle świetną zabawę i okazję do podyskutowania nie tylko na technologiczne tematy. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.