Rekordowy wynik Huawei Mate 20 w AnTuTu

Zrzuty ekranu z testów AnTuTu pojawiły się w chińskim serwisie społecznościowym Weibo. Pomimo niepewności danych pojawiających się w sieci, możemy przypuszczać, że Mate 20 będzie miał bardzo dobre wyniki, kiedy już oficjalnie pojawi się w testach. Smartfon Huawei, który pojawi się w drugiej połowie roku będzie pracował na nowym ośmiordzeniowym procesorze Kirin 980, o którym pisaliśmy w niedzielę. Istotne jest to, że zostanie wykonany w procesie technologicznym 7 nanometrów.
Rekordowy wynik Huawei Mate 20 w AnTuTu

W serwisie Weibo pojawiły się zrzuty ekranu, na których Huawei Mate 20 osiągnął wynik ponad 350 tysięcy punktów w benchmarku AnTuTu (graf. CNMO)

Ulepszenie procesu technologicznego może mieć jeszcze jeden skutek – procesory kolejnych generacji będą zużywały mniej energii. Oznacza to dłuższy czas pracy, na co i tak zwracali uwagę inżynierowie Huawei montując w telefonach akumulatory o największych na rynku pojemnościach. Niewiele jeszcze wiemy o parametrach telefonu. Możemy się spodziewać dalszego rozwoju sztucznej inteligencji. W procesorze Kirin 980 pojawi się prawdopodobnie kolejna wersja NPU, czyli czipu zajmującego się wyłącznie algorytmami SI.

Pomimo moich wątpliwości co do wiarygodności danych krążących do sieci i miarodajności wyników, czekam z niecierpliwością na kolejne informacje na temat przyszłych smartfonów. Ciekawi mnie też jak konkurenci Huawei zareagują na te informacje, które – jeśli okażą się prawdziwe – postawią ich pod ścianą. Już niedawno testowany przez nas Huawei P20 Pro wywołał sporo zamieszania i dużo pozytywnych komentarzy. Wszystko wskazuje na to, że Mate 20 będzie jeszcze lepszym telefonem. Czy aż tak jak krążą pogłoski w sieci okaże się za pół roku. | CHIP