Słuchawki Creative dla sportowców i audiofili

Firma Creative pokazała nowy sprzęt podczas wydarzenia w Centrum Olimpijskim w Warszawie z udziałem dwóch triathlonistów. Producent zaprosił Mistrza Polski w Ironman 70.3 (rodzaj zawodów w tej dyscyplinie), Łukasza Kalszczyńskiego oraz Jerzego Górskiego, sportowca znanego też z filmu fabularno-biograficznego pt. “Najlepszy”. Obecność “wyczynowców” nie była przypadkowa – Creative od niedawna sponsoruje Łukasza Kalszczyńskiego. Rozwija też swoje urządzenia pod kątem potrzeb sportowców.
Creative Aurvana Trio
Creative Aurvana Trio

Creative Outlier Sports
Słuchawki Creative Outlier Sports (fot. Creative)

Model Outlier Sports to bezprzewodowe słuchawki douszne, udoskonalane pod wpływem uwag od polskich sportowców. Jedną z takich modernizacji jest dodatkowe uszczelnienie, aby sprzęt działał pomimo kontaktu z dużymi ilościami potu. Outlier Sports mają akumulator zapewniający działanie przez 11 godzin bez potrzeby ładowania. Są wyposażone w neodymowe przetworniki o średnicy 6 mm oraz moduł z mikrofonem i przyciskami odtwarzania oraz regulacji głośności umieszczony na kablu łączącym słuchawki (można go zawiesić na szyi). Dźwięk jest przekazywany przez interfejs bluetooth (aptX), pasmo przenoszenia to od 20 Hz do 20 kHz. Oficjalna cena producenta wynosi 249 złotych, ale w sklepach da się znaleźć ten model znacznie taniej.

Creative Aurvana Trio
Audiofilskie słuchawki douszne Aurvana Trio (fot. Creative)

Nowością w ofercie Creative’a na polskim rynku są słuchawki Aurvana Trio. To urządzenia dokanałowe z hybrydowym systemem potrójnych przetworników. Dwa odpowiadają za odtwarzanie tonów średnich i wysokich, a jeden przetwornik z biocelulozy ma zapewniać dokładny oraz mocny bas. Aurvana Trio daje izolację akustyczną na poziomie 98%. Model dysponuje odczepianym kablem MMCX z wbudowanym mikrofonem i regulacją głośności. Pasmo przenoszenia: 5 Hz – 40 kHz. Kabel ma 1,2 metra, można odczepić MMCX z mikrofonem i przyciskiem kontrolnym. Cena słuchawek w polskich sklepach to 999 złotych. | CHIP