Słuchawki dla graczy Plantronics z nową jakością dźwięku

W technologię Dolby Atmos wyposażone są dwa headsety marki Plantronics. RIG 600LX to gamingowe słuchawki w cenie 349 zł, które wyposażone są w 40-mm przetworniki z rezonatorami o niskiej częstotliwości, odłączany wysięgnik mikrofonu i dodatkowym mikrofonem na przewodzie do mobilnych rozgrywek. RIG 400LX to z kolei model tańszy (219 zł) bez wymiennego mikrofonu. W obydwu headsetach znajdziemy technologię redukcji szumów z otoczenia oraz wzmacniacz LX1, który wpina się do gamepada od Xbox One by zyskać kontrolę nad equalizerem i głośnością czatu lub gry.
Słuchawki dla graczy Plantronics z nową jakością dźwięku

Plantronics RIG 600 LX (fot. materiały prasowe)

O tym jak ważny jest dźwięk przestrzenny wie każdy miłośnik strzelanek i kina domowego. Dzięki temu, że słyszymy każdy element otoczenia osobno i odpowiedniego pozycjonowania da się “na słuch” rozpoznać skąd strzelają do nas przeciwnicy, albo z której strony dzieje się akcja. Dolby Atmos to standard audio, który zapewnia bardzo dobrą jakość dźwięku. Jest wykorzystywany m.in. w kinach. Spotykamy go też w wysokiej klasy zestawach kina domowego i flagowych smartfonach. Od teraz mogą z niego korzystać także gracze.

Warto przypomnieć, że dostęp do technologii Dolby Atmos na komputerach z Windows 10 i Xbox One wymaga opłacania miesięcznego abonamentu w niemałej kwocie 79 zł. Klienci, którzy zdecydują się na zakup powyższych headsetów będą mogli korzystać z usługi 12 miesięcy bez ponoszenia dodatkowych kosztów. | CHIP