Także LG pracuje nad ciekawym, rozkładanym smartfonem

Jak donosi redakcja serwisu LetsGoDigital, LG Electronics złożyło w Światowej Organizacji Własności Intelektualnej wniosek patentowy, dotyczący smartfonu o składanej konstrukcji. Dokument mówi o urządzeniu mobilnym (rozwiązanie ma szansę trafić nie tylko do smartfonów, ale też i tabletów czy laptopów), wyposażonym w podwójny, zakrzywiony wyświetlacz, który będzie można rozkładać jak książkę. Na rysunkach widać ekrany połączone zawiasem – nie chodzi zatem  o jeden elastyczny wyświetlacz, ale dwa odrębne. LG myśli o rozwiązaniu przydatnym dwóm użytkownikom naraz. Wyobraźcie sobie smartfon “w trybie namiotu”, gdzie na jednym ekranie odtwarza się jeden film, a na drugim inny. Co więcej, dzięki dwóm portom słuchawkowym, dźwięk z obu źródeł nie zakłóca się wzajemnie, a zatem każdy użytkownik ma własny sygnał.
lg składany smartfon
lg składany smartfon

W ten sposób dwie osoby, siedzące naprzeciw siebie, mogłyby oglądać film na jednym smartfonie (graf. LetsGoDigital)

Oczywiście w trybie rozłożonym użytkownik mógłby korzystać z jednej, dużej powierzchni wyświetlacza. Wówczas jeden ekran jest np. klawiaturą, a drugi pokazuje obraz. Patent wspomina o czytniku linii papilarnych i aparacie fotograficznym po jednej stronie urządzenia i o podwójnej kamerze lub kamerze 3D po drugiej stronie. Ciekawie brzmi informacja o użyciu dwóch baterii. Wyeliminowałoby to problem zasilania, z którym zmaga się ZTE Axon M, wyposażony w akumulator o pojemności zaledwie 3180 mAh.

Instalacja podwójnej baterii wpłynie zapewne na wagę i grubość urządzenia (graf. LetsGoDigital)

Patent LG wydaje się bardzo szczegółowy, a od chwili jego złożenia minęły dwa lata, więc rozwiązanie może być już dziś w zaawansowanej fazie. Samsung najprawdopodobniej w tym roku pokaże swój rozkładany smartfon. Który z gigantów branży mobilnej będzie pierwszy? | CHIP

Powiązane treści:

smartfon z dobrą baterią – jaki wybrać?