Władca Pierścieni wyprodukowany przez Amazon może być najdroższym serialem w historii

Negocjacje z Tolkien Estate and Trust, wydawnictwem HarperCollins i wytwórnią New Line Cinema to tylko pierwszy krok na drodze do powstania serialu. Umowy zakładają, że produkcja musi ruszyć w ciągu najbliższych dwóch lat. Według nieoficjalnych informacji do jakich dotarł Hollywood Reporter, Amazonowi zamarzyło się pięć sezonów serialu, z których każdy ma kosztować około 200 milionów dolarów. W sumie zatem mowa jest o kolosalnym budżecie miliarda dolarów. W planach Amazon ma także spin-off serii.
władca pierścieni amazon
władca pierścieni amazon

Choć nie wiadomo ile odcinków zawierać będzie sezon to jeśli produkcja zamknie się w standardowych dziesięciu, może się okazać, że będzie to najdroższy serial w historii kina. Dla porównania aktualny rekordzista, “Gra o Tron”, kosztuje w finałowym sezonie 15 mln dolarów za odcinek. 10 milionów dolarów za odcinek kosztowali kultowi “Przyjaciele” ze względu na niebotyczne gaże aktorów, a 9 milionów “Sense8” Wachowskich, który kręcony był w kilku krajach równocześnie.

Jeśli zastanawiacie się, czy kręcenie tak drogiego serialu ma sens to przypomnijmy, że filmowa trylogia Petera Jacksona otrzymała 30 nominacji i do Oscarów, z czego zdobyła 17 statuetek. Ostatnia część, “Powrót króla” jest rekordzistą w historii kina – film zdobył aż 11 Oscarów. Według źródeł Hollywood Reporter Amazon rozmawia z Peterem Jacksonem. Gdyby reżyser ponownie stanął za kamerą z pewnością moglibyśmy liczyć na wielkie widowisko, które swoją popularnością miałoby szansę przebić “Grę o Tron”. | CHIP