Wreszcie nowy Gmail: tryb poufny, usypianie wiadomości i inteligentne powiadomienia

Jedną z najciekawszych funkcji nowego Gmaila jest tryb poufny, podobny do tego, który działa już w pakiecie Office Microsoftu. Polega on na tym, że odbiorca dostaje link do wiadomości, która będzie dostępna tylko przez określony czas. Dodatkowo można zabezpieczyć informację za pomocą weryfikacji dwuetapowej. Odbiorca otrzyma na podany numer telefonu kod aktywacyjny, który pozwoli mu odczytać wysłaną wiadomość. Google wprowadzi też dużo drobnych rozwiązań, które wcześniej były testowane w aplikacji Inbox.
Wreszcie nowy Gmail: tryb poufny, usypianie wiadomości i inteligentne powiadomienia

Nowa skrzynka Gmail umożliwia wysyłanie wiadomości w trybie poufnym (graf. Google)

Google wykorzysta również sztuczną inteligencję do wyłapywania istotnych wiadomości, które przeoczyliśmy z jakiegoś powodu, a na które warto odpowiedzieć. Mechanizm będzie działał podobnie do filtru antyspamowego. Z tym, że zamiast usuwać oflagowane w ten sposób wiadomości, Gmail zasugeruje odpowiedź na ważny e-mail sprzed dwóch, czy trzech dni przenosząc go na samą górę skrzynki odbiorczej. Można także “uśpić” wiadomość. Po określonym przez nas czasie Gmail przypomni o wydarzeniu związanym z jej treścią.

Gmail przypomni o ważnych wiadomościach, które przeoczyliśmy (graf. Google)

Google stawia też na większą integrację z innymi aplikacjami dostępnymi w pakiecie G Suite, czyli oprogramowaniu biurowym dla firm. Można m.in. przenosić wiadomości z Gmaila bezpośrednio do Google Task, co automatycznie utworzy wpis z datą w kalendarzu. Warto też odnotować, że Google Tasks doczekało się własnej aplikacji na Androida i iOS. Pojawią się także inteligentne odpowiedzi, z których już od roku korzystają anglojęzyczni użytkownicy Gmaila. Niestety, nie wiadomo kiedy podobna funkcja pojawi się w języku polskim. | CHIP

Więcej:GmailGoogle