Aresztowano 15 twórców cheatów do PUBG

Fot. Tencent
Wydawca gry, firma Tencent zbanowała też 100 tysięcy użytkowników, którzy korzystali z nielegalnych modyfikacji w grze. To już kolejne zatrzymania. Na początku roku aresztowano 120 innych programistów.

Oszustwa są bardzo dużym problemem w grach online. Twórca popularnego battle royale, „Playerunknown’s Battlegrounds”, nie zamierza jednak patrzeć bezczynnie na poczynania twórców popularnych cheatów. Od początku roku Tencent współpracuje z chińskimi śledczymi. W wyniku tej współpracy zatrzymano osoby, które tworzą i zarabiają na oprogramowaniu, które pozwala widzieć przez ściany (tzw. wallhack), albo automatycznie celować w przeciwnika (aimbot). Dość powszechne jest również zwiększanie prędkości postaci i trafianie przeciwników przez przeszkody.

Oszuści są plagą w wielu grach multiplayer, „PUBG” nie jest wyjątkiem (graf. Tencent)

Programiści tworzący cheaty do „PUBG” zarabiali też za pomocą złośliwego oprogramowania, które rozpowszechniano wraz ze wspomnianymi modyfikacjami. Co jest dość sprytne biorąc pod uwagę, że osoby oszukujące w grach nie podejrzewają, że darmowy wspomagacz może być tak naprawdę koniem trojańskim. Oskarżonym grozi łączna kara o równowartości 17 milionów złotych.

Producent rozwija też narzędzia, które pozwolą łatwiej wykrywać oszustów. „PUBG” doczeka się rozwiązań, które znamy z „Counter Strike: Global Offensive”. Gracze będą mogli oglądać powtórki zgłoszone przez innych i oceniać czy dana osoba oszukiwała. Nie wiadomo jednak kiedy to nastąpi. Gracze już od dłuższego czasu czekają chociażby na wprowadzenie osobnych serwerów dla Chin i reszty świata, aby uniknąć dużych opóźnień w grze. | CHIP

1
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.