Brytyjski fan popkultury zbudował zbroję Iron Mana

Colin Furze tworzy niezwykłe konstrukcje związane z popkulturą. Ma na swoim koncie m.in. gwiazdę śmierci oraz mecha AT-ACT z “Gwiezdnych Wojen”. Tym razem Brytyjczyk postanowił zostać Iron Manem i odtworzył… zbroję Tony’ego Starka. Do zbroi można wejść i można nią sterować, Jedyną niedogodnością jest fakt, że Mark 44 – bo tak nazywa się zbroja znana z serii “Avengers” – skonstruowany przez Colina, potrafi jedynie stać w miejscu. Mimo to zgina kolana i porusza stalowymi ramionami.
Brytyjski fan popkultury zbudował zbroję Iron Mana

Robot został wykonany w całości z rzeczy kupionych w serwisie aukcyjnym eBay. Praca nad nim trwała nieco ponad 2 miesiące. Proces konstrukcji Colin Furze sfilmował i umieścił na swoim kanale na Youtubie. W mechu wynalazca zamontował nawet miotacz ognia, który idealnie przydaje się podczas rozpalania grilla.

Aby przetestować działanie robota i moc jego ramion, jego twórca pozwolił przymocować się do metalowego ramienia taśmą klejącą. Test wypadł pomyślnie i Colin wylądował cały i zdrowy na ziemi, choć nie obyło się bez małych problemów. Ciekawe, czy myślał już o konstrukcji “Sokoła Millenium”? | CHIP

Więcej:gadżety